Zwycięska ligowa seria trwa!

0

Śląsk Wrocław pokonał Twarde Pierniki Toruń 79:74 w meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi. Było to jedno z tych spotkań, w których o zwycięstwo trzeba było walczyć do samego końca, ale zespół trenera Urlepa sprostał zadaniu i dopisał do swojego konta szóste ligowe zwycięstwo z rzędu. 

Pierwsza kwarta zaczęła się od prawdziwej wymiany ciosów. Pierwsze uderzenie wyprowadzili goście, którzy zameldowali się w hali Orbita potężnym wsadem Wojciecha Tomaszewskiego. Odpowiedź Śląska była bardzo szybka. No look pass Jeremiah Martina do Aleksandra Dziewy, a ten wykończył akcję bardzo ładnym wsadem. Po wyrównanym początku, w drugiej połowie pierwszej kwarty Śląsk zaczął odjeżdżać. Skuteczna gra między innymi Conora Morgana i Dziewy sprawiła, że przewaga po pierwszej odsłonie wynosiła już trzynaście oczek (26:13).

W drugiej kwarcie oglądaliśmy zupełnie inne widowisko. Gra była bardzo szarpana i to odpowiadało gościom, którzy sukcesywnie niwelowali straty. Raz zryw z jednej strony, raz z drugiej i taki obraz można było obserwować właściwie do końca pierwszej połowy. W końcówce lepszy okres zanotowali goście, którzy za sprawą trafienia zza łuku w wykonaniu Sterlinga Gibbsa zniwelowali stratę do zaledwie sześciu oczek (41:35).

Trzecia kwarta znowu pozwoliła wrocławianom oddalić się na bezpieczną odległość. Skuteczna i konsekwentna gra sprawiała, że przewaga konsekwentnie rosła. Bardzo dobrze cały czas spisywał się Morgan, dla którego był to jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy ligowy mecz w barwach WKS-u. Swoje dokładał również Dziewa i Łukasz Kolenda. Przed ostatnią odsłoną przewaga wynosiła trzynaście punktów (65:52).

Wydawało się, że Śląsk bezpiecznie dowiezie swoje prowadzenie do końca i zaliczy spokojne zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Po stronie gości znakomicie prezentował się Gibbs, który sprawiał sporo problemów defensywie Śląska i to głównie dzięki niemu Twarde Pierniki do samego końca liczyły się w grze o wygraną. W pewnym momencie przewaga stopniała nawet do trzech oczek (73:70), jednak w kluczowym momencie Kolenda trafił za trzy i dał wrocławianom bezpieczny zapas na końcówkę, a Ci nie dali już sobie wyrwać wygranej.

WKS Śląsk Wrocław – Twarde Pierniki Toruń 79:74 (26:13, 15:22, 24:17 14:22)

Tagi: basketballeblenerga basket ligaTwarde Pierniki ToruńWKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

4 × jeden =