Szymon Tomczak żegna się z WKS-em

0

Szymon Tomczak odchodzi ze Śląska Wrocław. 25-letni podkoszowy skorzystał z zapisanej w kontrakcie klauzuli umożliwiającej mu rozwiązanie umowy.

Popularny „Świeży” dołączył do wrocławskiego klubu w 2017 roku. Razem ze Śląskiem dwukrotnie awansował do wyższych klas rozgrywkowych, a następnie zdobył trzy medale mistrzostw Polski. W barwach WKS-u wystąpił blisko 250 razy na polskich i europejskich parkietach. W tym czasie został między innymi wyróżniony nagrodą za blok sezonu Energa Basket Ligi oraz nominowany do najlepszej piątki sezonu 1. Ligi. Kibice z Wrocławia od zawsze cenili go przede wszystkim za waleczność i nieustępliwość na parkiecie oraz otwartość poza nim.

– Dziękuję całej organizacji Śląska Wrocław za wszystkie lata współpracy i wspólnie osiągnięte sukcesy oraz kibicom za wsparcie, które zawsze od nich otrzymywałem. Trafiłem do klubu jako koszykarski „nikt”, a odchodzę z niego jako trzykrotny medalista mistrzostw Polski. Jako zawodnik miałem tu najlepsze możliwe warunki do rozwoju oraz pracowałem z wybitnymi trenerami i zawodnikami. Jeszcze raz dziękuję i czuję wielką wdzięczność za lata spędzone w WKS-ie. Nie mówię do widzenia, tylko do zobaczenia! – żegna się z klubem podkoszowy.

Szymon, bez wątpienia będziemy tęsknić za Twoją pozytywną energią, efektownymi akcjami i walecznością. Trafiłeś do Śląska jako „Świeży”, odchodzisz jako świetny zawodnik. Dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach!

Tagi: eblenerga basket ligaplkSzymon TomczakWKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

jeden × 4 =