Szalenie trudny mecz w Orbicie. Wilki ze zwycięstwem

0

Po nierównym meczu Śląsk Wrocław przegrał dzisiaj z Kingiem Szczecin 73:83. Szczególnie słaba w wykonaniu naszej drużyna była druga połowa. Po pierwszej, w której prezentowaliśmy obiecującą grę, prowadziliśmy 36:32. Niestety przegrana aż 13:29 3. kwarta podcięła nam skrzydła, a w ostatniej części meczu do rywali udało się jedynie zbliżyć.

Obie drużyny zaczęły spotkanie dość nerwowo i pierwsze akcje zarówno jednych jak i drugich były nieudane. Pierwszy przełamał się Śląsk za sprawą Dziewy, a dla Kinga pierwsze punkty zdobył Thomas Davis. Po dwóch rzutach osobistych i akcji z gry Pawła Kikowskiego, szczecinianie wyszli na prowadzenie. Kiedy wydawało się że King może się rozkręcić, pięknym blokiem popisał się Łączyński a zespołową akcję wykończył Andrew Chrabascz. Zawodnicy Mindaugasa Budzinauskasa cały czas byli jednak groźni, czy to za sprawą Kikowskiego czy grającego świetne zawody Bena McCauleya. Przewaga przyjezdnych urosła i trener Adamek zmuszony był wziąć czas. Poskutkował on lepszą energią gospodarzy – ponownie z dobrej strony zaprezentował się Andrew Chrabascz oraz Maciek Wojciechowski, co pozwoliło na zniwelowanie strat (15:16).

Wrocławianie jak skończyli poprzednią kwartę, tak zaczęli następną. Dzięki świetnej grze izolacyjnej Torina Dorna, trójce Maćka Wojciechowskiego i kolejnych punktach Chrabascza to Śląsk prowadził 25:21. Wilki konsekwentnie szukały gry do kosza, od czasu do czasu próbując jedynie rzucać z dystansu. Nie wychodziło im to najlepiej, dzięki czemu na 2.5 minuty przed przerwą WKS prowadził najwyżej w spotkaniu (36:27). W końcówce szczecinianom udało się jednak w końcu wykorzystać problemy gospodarzy w rozegraniu, wymuszając kilka strat i ostatecznie zmniejszając przewagę wrocławian po 20 minutach gry (36:32).

Po zmianie stron przyjezdni jeszcze bardziej zaczęli uwydatniać swoje przewagi pod koszem. Nie do zatrzymania w kilku kolejnych akcjach był Ben McCauley, niezwykle trudne rzuty po koźle trafiał Paweł Kikowski, a dodatkowo sporo problemów sprawiał gospodarzom swoimi ścięciami pod kosz Cleveland Melvin. Mimo przerwy na żądanie dla trenera Adamka i niezłych momentów WKS-u (trójki Andrew Chrabascza i Michała Gabińskiego), z każdą kolejną minutą goście uciekali coraz bardziej. Dość szybko wykorzystany limit fauli pozwolił szczecinianom powiększać przewagę z linii. Przed ostatnimi 10 minutami prowadzili oni 61:49.

Ostatnią kwartę świetnie zaczął Dorn, zdobywając sześć punktów, a po ostatniej akcji trener Wilków poprosił o czas. Po przerwie Śląsk dalej był w gazie ale niestety dwie stuprocentowe okazje pod koszem zmarnowali Łączyński i Humphrey. Wydawało się, że drużyna obudzi się po trójce Josepha, lecz akcja 2+1 Kikowskiego i kontra Thomasa Davisa znów powiększyły naszą stratę ,a o czas tym razem poprosił trener Adamek. Frustracja w naszym zespole była coraz bardziej widoczna a faul w ataku Wojciechowskiego i punkty Łapety sprawiły, że przegrywaliśmy już 15 punktami. Ostatni zryw w meczu zapoczątkował trafieniem zza łuku Dorn. Po punktach Dziewy i Łączyńskiego zarówno drużyna jak i kibice zaczęli wierzyć, że jeszcze można odwrócić ten mecz. Niestety nadzieje na to pogrzebał rzutem z półdystansu po pompce na 1.5 minuty przed końcem Paweł Kikowski, który był tego dnia rewelacyjnie dysponowany. Ostatecznie przegraliśmy z Wilkami Morskimi 73:83.

– Gratulacje dla rywali i trenera Budzinauskasa za przygotowanie przedmeczowe. Przegraliśmy z drużyną, która na pewno grała dzisiaj lepiej w koszykówkę. Popełniliśmy mnóstwo prostych, niewymuszonych błędów, przez długi czas nie byliśmy w stanie złapać tempa gry. Zostaliśmy zdominowani w polu 3 sekund. Widać było, że drużyna ze Szczecina jest od nas bardziej dojrzała. Na wyniku zaważyła trzecia kwarta, moim zdaniem mecz rozstrzygnął się w tej części gry – powiedział na pomeczowej konferencji trener Andrzej Adamek.

– Mieliśmy dobre momenty, ale tylko w drugiej kwarcie. Nie ma z czego cieszyć się po takim meczu, nie ma zbyt wielu pozytywnych wniosków. Zabrakło nam dzisiaj egzekucji, skuteczności, trafienia kilku otwartych rzutów i dużo lepszej defensywy. Nie było u nas organizacji obrony, straciliśmy 50 punktów z pomalowanego i przegraliśmy mecz. Sezon jest długi, jest czas żeby to poprawić. Musimy grać lepiej – dodał w pomeczowym wywiadzie Michał Gabiński.

Przegrana ponownie boli podwójnie. Do przerwy byliśmy nieznacznie, ale jednak lepszą drużyną, po zmianie stron zagraliśmy jednak bardzo słabo. Po tak trudnym meczu pozostaje nam wyciągnięcie wniosków i znaczne poprawienie przede wszystkim szyków obronnych, gdyż następne spotkanie zagramy przeciwko Asseco Arce Gdynia – jednej z najsilniejszych ekip w lidze. By powalczyć o zwycięstwo z uczestnikiem II Memoriału Adama Wójcika, musimy zaprezentować dużo lepszą koszykówkę i zrobimy wszystko, by tak się stało. Hej Śląsk!

Tagi: 33. kolejkakingkolejkamorskierelacjaśląskszczecinwilkiwkswrocław