Rusza nowy sezon Suzuki 1. Ligi Mężczyzn – AZS AGH Kraków na pierwszy ogień!

0

Już w niedzielę (25.09) rozpoczniemy nowy sezon Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W pierwszej kolejce podejmiemy na własnym parkiecie drużynę, która w ubiegłym sezonie była rewelacją rozgrywek – AZS AGH Kraków. 

Naszym rywalem na start będzie ekipa trenera Bychawskiego, która w zeszłym sezonie zajęła 7. miejsce w fazie zasadniczej i sprawiła wiele kłopotów w fazie play-off późniejszemu finaliście rozgrywek – Górnikowi Wałbrzych – ulegając 1:3. Biorąc pod uwagę historię występów krakowian w 1. Lidze, można uznać ich zeszłoroczną postawę za przełomową.

Drużyna spod grodu Kraka to mieszanka młodości i doświadczenia. W ubiegłorocznej kampanii najlepszym strzelcem zespołu był Wojciech Leszczyński, który notował średnio 14.2 pkt/mecz. Dodając do tego postawę w “pomalowanym” Pawła Zmarlaka, polot Michała Lisa i nietuzinkowość zawodników jak Szymon Sobiech czy Kacper Rojek, otrzymujemy ciekawą mieszankę, która powinna udowodnić swoją wartość na parkiecie.

Krakowianie w okresie przygotowawczym rozegrali 11 spotkań sparingowych, z których 5 wygrali. Mocnymi stronami gości w zeszłym sezonie były (oraz prawdopodobnie będą w tegorocznych rozgrywkach) dobre przygotowanie fizyczne oraz skuteczność w sytuacjach podkoszowych.

Podkreśla to też w rozmowie z nami kapitan drużyny Śląska II – Sebastian Bożenko (który przez jeden sezon występował w akademickiej drużynie z Krakowa) -“Zespół AGH Kraków prowadzony przez trenera Bychawskiego znany jest z gry na wysokiej intensywności, chłopaki są dobrze przygotowani fizycznie, biegają do szybkiego ataku i agresywnie bronią, będziemy musieli się temu przeciwstawić i narzucić swój styl gry.”

Ważnym aspektem tego spotkania będzie determinacja i wiara w zwycięstwo. Sebastian podkreśla – “Będzie to zdecydowanie mecz walki, na co jesteśmy przygotowani. Jest to dla nas bardzo dobry sprawdzian na inaugurację sezonu i chcemy zdać go na szóstkę.”

Dodatkowo Kapitan ma apel do kibiców -“Zapraszamy wszystkich na mecz, mamy bardzo młody skład, ale pokażemy, że warto nas wspierać i nam kibicować!”.

Spotkanie zostanie rozegrane 25.09 o godzinie 18:00 w hali Kosynierka.

Fot. Sylwester Szymczak

Tagi: 1lkoszAZS AGH KrakówMłodzi Gniewniśląsk ii wrocławWKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

trzynaście − dwa =