Rezerwy bez wygranej w Krośnie

0

Choć do przerwy był remis i wydawało się, że wynik meczu może w każdej chwili przechylić się na szalę jednej lub drugiej drużyny, tak drugie dwadzieścia minut udowodniło, że wczorajszego dnia nie zasłużyliśmy na zwycięstwo w Krośnie. Zawodnicy Miasta Szkła dali naszym rezerwom lekcję zespołowości i zwyciężyli 91:65.

Wszystko jednak zaczęło się od obiecującego początku w wykonaniu Śląska II – świetnie w spotkanie wszedł Oskar Hlebowicki, który zdobył 8 punktów w 4 minuty i wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 10:5. W dalszej części pierwszej kwarty graliśmy jeszcze lepiej doprowadzając do wyniku 19:10 na dwie minuty do końca pierwszej odsłony. Od tamtej pory nasi zawodnicy zostali zepchnięci do głębszej defensywy czego efektem było wyrównanie stanu gry przez krośnian.

Druga kwarta to standardowa walka kosz za kosz bez budowania większych przewag punktowych. W naszej ekipie dobrze spisywał się Maciej Bender, który odpowiednio potrafił odnaleźć się pod koszem i powalczyć zarówno z Darrellem Harrisem jak i Klavsem Dubultsem. Po stronie gospodarzy szalał Kacper Traczyk, który raz po raz karał nas celnymi trójkami. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 36:36.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od dobrych akcji Bendera i Hlebowickiego, ale niestety na tym zakończyły się pozytywy tej części gry. Zaprzestaliśmy grać zespołowo, tempo naszej gry znacznie spadło i pozwalaliśmy krośnianom na zbyt dużo rzutów z otwartych pozycji. Efektem była wygrana przez Miasto Szkła kwarta wynikiem 32:14.

Ostatnia odsłona meczu była kontynuacją naszej mizernej gry. Może i wynik już odjechał, ale z naszej strony zabrakło jakiejkolwiek walki, aby choćby przywrócić nadzieję. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że za naszą drużyną ogrom spotkań w listopadzie – zmęczenie ewidentnie daje się we znaki, a nasi młodzi chłopcy dopiero poznają prawdziwe obciążenia seniorskiej koszykówki.

Aktem kończącym listopadowy maraton szaleńczego tempa będzie sobotnie spotkanie z MKKS Żakiem Koszalin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 19 listopada w Kosynierce, o godzinie 20:00.

Foto. terazkrosno.pl

Tagi: 1lkoszMiasto Szkła KrosnoMłodzi Gniewniśląsk ii wrocławSuzuki 1. Liga Mężczyzn