O przerwanie złej serii w Krośnie

0

Za nami dziewięć kolejek Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. Po wybornym starcie w wykonaniu naszych rezerw (bilans 5-1 po sześciu meczach) nastał czas zadyszki i drobnych problemów. Młodzież Śląska w ostatni czwartek zanotowała trzecią porażkę z rzędu. Szansa na rehabilitację już w środę – w Krośnie zmierzymy się z miejscowym Miastem Szkła.

Przed nami mecz drużyn, które plasują się blisko w tabeli ligowej. Śląsk II zajmuje obecnie 8. miejsce, a Miasto Szkła plasuje się na 10. lokacie. Krośnianie grają bardzo w kratkę – nie zanotowali jeszcze jakiejkolwiek serii meczów zwycięskich – po wygranych przychodzi porażka i tak przez cały dotychczasowy sezon.

Podopieczni trenera Romana Prawicy mają optymalny skład, który przy odrobinie szczęścia i solidnej postawie mógłby zapewnić w tym sezonie grę w fazie play-off. Na razie Miasto Szkła balansuje między miejscami 8-12. Przed sezonem drużyna z Krosna zakontraktowała kilku młodych zawodników jak Stanisław Heliński, Kacper Traczyk i Maksymilian Zagórski. Do tego krośnianie dołożyli do składu doświadczonych Darrella Harrisa i Michała Jankowskiego. Ciekawą opcją pod koszem okazuje się także młody Łotysz – Klavs Dubults. Nie można zapominać o legendzie podkarpackiej koszykówki – Dariuszu Oczkowiczu.

Najlepszym strzelcem zespołu jest wspominany Michał Jankowski, który notuje średnio 17.6 pkt/mecz. Drugą siłą ataku jest Łotysz Dubults z 13 pkt/mecz – dokłada on także 7 zbiórek na spotkanie. Jankowski jest także najlepiej asystującym zawodnikiem krośnieńskiej drużyny – średnio 4.1 asyst/mecz.

Jako drużyna Miasto Szkła jest szóstką najbardziej ofensywną ekipą w rozgrywkach Suzuki 1. Ligi Mężczyzn, notując 80.8 pkt/mecz. Nasza drużyna plasuje się na 10. miejscu tejże klasyfikacji z 77.7 pkt/mecz. Krośnianie są najlepiej zbierającą drużyną całej ligi ze średnią 41.5 zbiórki/mecz. W tym aspekcie także wypadamy niewiele gorzej od naszych najbliższych rywali – zbieramy średnio 39.8 piłek/mecz.

Zapowiada się wyrównane spotkanie, w którym za wszelką cenę będziemy chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Misja na środę? Rozbić szkło.

Spotkanie w Krośnie odbędzie się 16 listopada o godz. 17:00. Transmisja meczu do obejrzenia w serwisie Emocje TV.

Udostępnij:

Tagi: Miasto Szkła KrosnoMłodzi Gniewniśląsk ii wrocławSuzuki 1. Liga Mężczyzn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz