Porażka drużyny rezerw w Opolu

0

Rezerwy Śląska Wrocław w meczu 4. kolejki Suzuki 1. Ligi Mężczyzn mierzyły się z Weegree AZS Politechniką Opolską. Niestety nasza drużyna zanotowała pierwszą porażkę w tegorocznych rozgrywkach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 86:79 dla gospodarzy.

Mecz z akademicką drużyną z Opola zapowiadał się bardzo ciekawie. Na naszej ławce trenerskiej zasiada Marcin Grygowicz, który w ubiegłym sezonie pracował w Opolu, natomiast trenerem gospodarzy jest Robert Skibniewski, którego kibicom Śląska przedstawiać nie trzeba. Dodatkowo na parkiecie wielu zawodników wychowanych na wrocławskiej szkole koszykówki. Podtekstów w tym spotkaniu było wiele, a zwycięzca mógł być tylko jeden.

Nasze rezerwy bardzo dobrze weszły w spotkanie, realizując wszystkie założenia taktyczne na ten mecz. Jedynym problemem – i to bardzo dużym – okazała się postawa Kamila Białachowskiego. Podkoszowy Politechniki zaliczył niemal bezbłędny mecz. W pierwszej połowie w pojedynkę ratował wynik z perspektywy gospodarzy. Nasi zawodnicy nie umieli znaleźć odpowiedzi na pytanie jak zatrzymać centra z Opola. Głównie przez 19 punktów zdobyte przez Białachowskiego w pierwszych dwudziestu minutach, nasze prowadzenie do przerwy było zaledwie dwupunktowe.

Nasi zawodnicy mimo wszystko spisywali się poprawnie i kontrolowali przebieg spotkania. Wydawało się, że po przerwie mecz będzie miał podobny przebieg. W drugiej połowie rozkręcił się Hubert Pabian, który przełamał się w rzutach zza łuku. Dodatkowo świetne zawody rozgrywał Jakub Kobel, który idealnie dyrygował grą drużyny (zaliczył też 100% skuteczność w rzutach wolnych – 13/13).

Po naszej stronie bardzo dobrze spisywał się Aleksander Leńczuk. Nasz najbardziej doświadczony ligowiec zdobył niedzielnego wieczoru 19 punktów i rozdał 8 asyst. Kolejne dobre ofensywnie spotkanie zaliczył Mikołaj Adamczak, zdobywca 13 punktów. Warto odnotować, że Mikołaj w sobotę rywalizował na parkietach Energa Basket Ligi w starciu z KING Wilki Morskie Szczecin (prawie 20 minut na parkiecie).

Pomimo porażki nasza drużyna wciąż kroczy po pierwszoligowej ścieżce z podniesioną głową. Przed nami spotkanie w ramach 5. kolejki Suzuki 1. Ligi Mężczyzn przeciwko KKS Polonii Warszawa. Mecz odbędzie się 23 października o godz. 18:00 w hali Kosynierka.

Tagi: 1lkoszMłodzi Gniewniplkśląsk ii wrocławWeegree AZS Politechnika Opolska