Plan przygotowań WKS-u do sezonu 2022/23

0

Sześć sparingów oraz Memoriał Adama Wójcika – tak wygląda plan przygotowań zespołu trenera Andreja Urlepa do nadchodzącego sezonu. 

Wrocławianie rozpoczęli przygotowania do rozgrywek 2022/23 w poprzednim tygodniu. Zespół zaliczył wszystkie niezbędne badania i testy, a następnie przeszedł do zajęć treningowych. Póki co Wojskowi trenują w mocno okrojonym składzie – czterech zawodników (Dziewa, Kolenda, Wiśniewski, Ramljak) przebywa na zgrupowaniach kadr narodowych przed EuroBasketem, a Jakub Karolak jest w trakcie rehabilitacji po kontuzji odniesionej w poprzednim sezonie. Szansę pokazania swoich umiejętności mają więc młodzi zawodnicy z WKS Śląska II Wrocław; do treningów po dłuższej absencji wrócił także Maciej Bender, który przedłużył kontrakt z Mistrzem Polski o rok.

Co czeka zespół Andreja Urlepa w najbliższych tygodniach? Przed Trójkolorowymi kolejny intensywny tydzień pełen treningów, a w przyszłą środę pierwszy sprawdzian – rywalem w wyjazdowym sparingu będzie Stal Ostrów Wielkopolski. Następnie Śląsk rozegra jeszcze sześć meczów towarzyskich w stolicy Dolnego Śląska, w tym z zagranicznymi przeciwnikami: Hamburg Towers i BC Brno. Z kolei w trzeci weekend września WKS będzie gospodarzem i organizatorem V Memoriału Adama Wójcika. Dokładną datę, uczestniczące zespoły oraz szczegóły wydarzenia podamy w najbliższym czasie. 21 września wrocławianie rozegrają pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu – o Superpuchar Polski ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Pełen plan przedsezonowych meczów towarzyskich prezentujemy poniżej – może on ulec niewielkim zmianom, o których będziemy informować na bieżąco w naszych kanałach komunikacyjnych.

Plan sparingów WKS-u:

Środa, 17 sierpnia: Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – WKS Śląsk Wrocław (Ostrów Wielkopolski)
Wtorek, 23 sierpnia: WKS Śląsk Wrocław – Hamburg Towers (Wrocław)
Sobota, 27 sierpnia: WKS Śląsk Wrocław – GTK Gliwice (Wrocław)
Środa, 31 sierpnia: WKS Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza (Wrocław)
Sobota, 3 września: WKS Śląsk Wrocław – BC Brno (Wrocław)
Poniedziałek, 12 września: WKS Śląsk Wrocław – Enea Zastal BC Zielona Góra (Zielona Góra)
III weekend września: V Memoriał Adama Wójcika
Środa, 21 września: Superpuchar Polski, WKS Śląsk Wrocław – Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

Udostępnij:

Tagi: basketballkoszykarski Śląsk Wrocławpre-seasonprzygotowaniasparingiV Memoriał Adama WójcikaWKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

czternaście − jedenaście =