Ostatni sparing na plus

0

WKS Śląsk Wrocław pokonał Syntainics MBC 70:67 w ostatnim sparingu przed startem sezonu ligowego. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny po raz kolejny był Dusan Miletić, który zanotował 22 punkty i 11 zbiórek.

W ostatnim sparingu przed startem sezonu Wojskowi wystąpili w mocno osłabionym składzie. Z powodu urazów lub odpoczynku potrzebnym po intensywnym tygodniu nie zagrali Jawun Evans, Hassani Gravett, Jakub Nizioł, Daniel Gołębiowski i Kuba Piśla. 

Śląsk bardzo dobrze wszedł w to spotkanie, a dwa efektowne wsady zaliczył Michał Sitnik. Goście z Bundesligi szybko doszli jednak do głosu i przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W pewnym momencie MBC wysunęło się na niemal 10-punktowe prowadzenie, ale w drugiej kwarcie wrocławianie zdołali je zmniejszyć do jednego oczka. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 35:36, a naszymi liderami punktowymi byli Dusan Miletić (11) i Aleksander Wiśniewski (9).

W drugiej połowie to WKS lepiej zaczął, a MBC musiało gonić wynik. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał remis 52:52, a walka o wygraną toczyła się do ostatnich akcji. Ostatecznie o wygranej gospodarzy zadecydował efektowny blok Dusana Mileticia i niełatwe punkty równo z syreną kończącą akcję Łukasza Kolendy. Goście mieli jeszcze szansę oddać wyrównujący rzut za trzy, jednak ich próba okazała się niecelna.

WKS Śląsk Wrocław – Syntainics MBC 70:67 (13:19, 22:17, 17:16, 18:15)

Tagi: MBC BasketballOrlen Basket LigarelacjasparingWKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

20 − sześć =