Kuba Piśla na dłużej w Śląsku!

0

Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia, Kuba Piśla, zdecydował się związać swoją przyszłość ze Śląskiem. 19-latek podpisał umowę obowiązującą do 2026 roku. 

Piśla rozpoczynał swoją karierę w rodzinnych Katowicach. W sezonie 2021/22 przeniósł się do Wrocławia, gdzie grał w drużynach juniorskich. Kolejny sezon to występy głównie w pierwszoligowych rezerwach WKS-u. 13 kwietnia 2023 roku Piśla zadebiutował w pierwszym zespole Śląska podczas ligowego meczu z Suzuki Arką Gdynia. 

– Cieszę się, że mogę kontynuować karierę w takim klubie. Wrocław jest dobrym miejscem do życia, a Ślask znakomitym miejscem do dalszego rozwoju. Postaram jak najlepiej wykorzystać wszystkie szanse, które dostanę na parkiecie. Mam nadzieje, że razem drużyną dostarczymy naszym kibicom wielu emocji – mówi Piśla.

– Kuba Piśla to przyszłość Śląska . To młody zawodnik, którego trzeba zbudować i dawać mu szanse. Wiadomo że to proces, ale chciałbym, żeby w ciągu kilku najbliższych lat Kuba stał się liderem tej drużyny, choć na wszystko musi sobie zasłużyć. Biorąc pod uwagę jego talent, jestem pewien, że tak się stanie. W tym sezonie będzie grał w rezerwach, ale chcemy, żeby dostawał też minuty w Orlen Basket Lidze i EuroCupie. Treningi z ekstraklasowym zespołem mają pomóc mu zbudować swoją przyszłość – zaznacza trener Oliver Vidin. 

Gramy dalej, Kuba! 

Tagi: koszykarski Śląsk WrocławKuba PiślaOrlen Basket LigaplkWKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

19 + 9 =