Młodość u steru – przed nami starcie ze Startem II Lublin!

0

Za nami udana inauguracja rozgrywek Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. Zwycięstwo z drużyną AZS AGH Kraków bez dwóch zdań dodało naszej drużynie dużo pewności siebie oraz wiary w swoje możliwości. W niedzielę dojdzie do starcia z kolejną młodą ekipą – tym razem do Kosynierki przyjadą rezerwy Startu Lublin.

Drużyna z Lublina ma za sobą bardzo nieudaną inaugurację sezonu. Przegrali oni w Krośnie z lokalnym Miastem Szkła aż 74:116. Czy wynik ten może dziwić? Poniekąd nie. Lublinianie do końca okresu licencyjnego nie byli pewni swojego bytu w tegorocznym zestawieniu drużyn pierwszoligowych. Dość długo trzeba było czekać na informacje odnośnie podjęcia rękawicy przez rezerwy Startu i formy budowania składu. Tu też klub z Lubelszczyzny wykazał się nietuzinkową akcją – przeprowadził otwarte treningi dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich szans w drużynie pierwszoligowej. Ostatecznie drużyna została oparta na młodych zawodnikach z drugiej ligi (choć warto zauważyć, że do rozgrywek zgłoszono również zawodników z Energa Basket Ligi).

Czego możemy spodziewać się po niedzielnym spotkaniu? Niewątpliwie, że będzie to jeden z “najmłodszych” meczów w tym sezonie 1. Ligi Mężczyzn. Bazując na pierwszej kolejce spotkań – średnia wieku składu Startu II Lublin wyniosła 18,6 lat, natomiast Śląska II Wrocław równe 21. Będzie to mecz młodzieńczego polotu, w którym mimo wszystko faworytem będą gospodarze.

Na szczególną uwagę w składzie Startu zasługują Wiktor Kępka oraz Norbert Ziółko. Duet ten zdobył w pierwszej kolejce 53 punkty i uchronił lublinian od doszczętnego blamażu. Kępka już w zeszłym sezonie zaliczył dziewięć występów na parkietach Suzuki 1. Ligi Mężczyzn i w tegorocznej kampanii będzie dostawał dużo czasu i możliwości na grę. Natomiast Ziółko to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w rotacji trenera Wojciecha Paszka. W ubiegłym sezonie zagrał w 30 meczach, w których notował średnio 4.9 pkt na mecz.

Wrocławianie przystępują do tego meczu w dobrych nastrojach, po zwycięstwie nad AGH Kraków morale w drużynie są na wysokim poziomie. Prawdopodobnie w składzie meczowym znów zobaczymy szalejącego pod koszem Mikołaja Adamczaka. Niestety, ze względu na problemy zdrowotne Edis Korman musi pauzować jeszcze przez dwa tygodnie. Wypatrujemy już jego debiutu na naszym parkiecie.

Spotkanie ze Startem II Lublin odbędzie się 02.10 o godz. 19:00 w hali Kosynierka. Bilety na mecz możecie kupić w serwisie Abilet.pl lub obejrzeć go na portalu Emocje.TV.

Tagi: Młodzi Gniewniśląsk ii wrocławstart ii lublinSuzuki 1 Liga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

cztery × 2 =