Śląsk Wrocław zdobywcą Młodzieżowego Pucharu Polski!

0

Exact Systems Śląsk Wrocław trzeci raz z rzędu zdobył Młodzieżowy Puchar Polski, w miniony weekend wygrywając turniej finałowy w Lublinie! W finale Trójkolorowi pokonali SKM Zastal Zielona Góra 96:60, a MVP turnieju został wybrany Kuba Piśla. W poniższym tekście przybliżamy drogę do tytułu naszej młodzieży.

Walka o Młodzieżowy Puchar Polski dla naszej drużyny rozpoczęła się w dniach 3-5 lutego podczas turnieju półfinałowego w Katowicach. W spotkaniu otwierającym zawody nasza drużyna podejmowała silny zespół Trefla 1LO Sopot. Mocno defensywne spotkanie przez 30 minut układało się po myśli żółto-czarnych, którzy wygrali trzy pierwsze kwarty i przed ostatnią prowadzili ośmioma punktami. Wtedy jednak Wojskowi rzucili się do odrabiania strat, w końcówce spotkania zaliczając serię 13-0 i ostatecznie wygrywając 59:57 po celnych rzutach osobistych Kuby Piśli i Bartosza Jadasia w ostatniej minucie meczu. Ten ostatni zdobył najwięcej punktów (16), z kolei Piśla był blisko double-double (12 punktów i 9 zbiórek).

W drugim spotkaniu Śląsk pokonał gospodarzy, JBL 27 Katowice, tym samym zapewniając sobie awans do turnieju finałowego. W wygranym 82:56 meczu najwięcej punktów (25) zdobył Piśla, a double-double zanotował Karol Kankowski (18 punktów i 10 zbiórek). W ostatnim starciu katowickich zmagań nasza drużyna ponownie wyszarpała zwycięstwo w końcówce – 78:73 z GAK Gdynia. Tym razem to rywale gonili wynik, ale podopieczni Tomasza Jankowskiego i Jacka Krzykały zachowali zimną krew w końcowych fragmentach. Liderem zespołu tym razem okazał się Kacper Ambroziak, który skończył mecz z imponującą linijką – 20 punktów i 15 zbiórek! MVP turnieju półfinałowego został Kuba Piśla, a do pierwszej piątki wybrano Kacpra Ambroziaka i Karola Kankowskiego.

Finałowy turniej w Lublinie paradoksalnie okazał się dla Exact Systems Śląska łatwiejszy niż ten półfinałowy. W sobotę nasza drużyna zmierzyła się z Enea Basket Junior Poznań i już po pierwszej kwarcie miała 15 punktów przewagi, a następnie tylko ją powiększała. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 94:67 i nie pozostawił złudzeń, kto bardziej zasłużył na awans do wielkiego finału. Świetne spotkanie rozegrał Przemysław Kociszewski (20 punktów i 11 zbiórek), po raz kolejny najlepszym strzelcem drużyny okazał się jednak Piśla (23 oczka).

W finale los skrzyżował Trójkolorowych z SKM Zastalem Zielona Góra. Tym razem wynik pierwszej kwarty mógł wręcz szokować – po 10 minutach WKS prowadził 34:6 i pozostała część meczu była już właściwie formalnością. Zespół Jankowskiego i Krzykały ani na moment nie dał rywalom nadziei na odrobienie strat i pewnie wygrał całe spotkanie 96:60. I tym razem bohaterem był ktoś inny – Jakub Bereszyński do 25 punktów dołożył 8 zbiórek i 5 asyst.

MVP całego turnieju został jednak wybrany Kuba Piśla, notujący średnio 21 punktów. Obwodowemu oczywiście gratulujemy w pełni zasłużonego wyróżnienia. Warto jednak zauważyć, że zespół Exact Systems Śląska był przede wszystkim bardzo wyrównanym i dobrze funkcjonującym kolektywem. Na przestrzeni obu turniejów wielu zawodników potrafiło wejść w rolę lidera i udowodnić swoje umiejętności oraz pomóc drużynie. Potwierdza to także nasz MVP:

– Myślę, że wszyscy dali z siebie 110% i dzięki temu mogliśmy powtórzyć sukces z zeszłego roku. Nikt nie spodziewał się aż tak wysokich wyników w turnieju finałowym, ale to zasługa całej drużyny. Każdy wykonał założenia taktyczne trenera i przełożyło to się na wyniki. Bardzo się cieszę, że dostałem wyróżnienie, bo będzie to dla mnie motywacja do dalszej pracy – powiedział nam Kuba Piśla.

Młodzieżowy Puchar Polski po raz trzeci z rzędu przyjechał do Wrocławia, co jest rezultatem wieloletniej pracy osób zaangażowanych w szkolenie utalentowanych koszykarzy w Śląsku Wrocław. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, całemu sztabowi oraz innym pracownikom sekcji młodzieżowych kolejnego sukcesu! Mamy nadzieję, że naszej drużynie U19 uda się potwierdzić swoją klasę podczas finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 1-5 marca.

Tagi: exact systems śląsk wrocławmłodzieżowy puchar polskirelacjaŚląsk Wrocław