Dusan Miletić dołącza do Śląska!

0

Dusan Miletić dołącza do Śląska Wrocław! Serbski center, który ma na koncie występy w Partizanie Belgrad oraz hiszpańskiej Gironie, w przyszłym sezonie będzie grał dla WKS-u.

Miletić rozpoczynał karierę w serbskim klubie KK Sloga. W 2019 roku został zawodnikiem Partizana Belgrad. Po siedmiu meczach rozegranych w klubie z Belgradu przeniósł się do KK Borac, gdzie grał do końca sezonu 2020/2021. 

Sezon 2021/22 to powrót do Partizana, natomiast w sezonie 2022/23  Miletić występował w zespole Basquet Girona. W lidze hiszpańskiej notował średnio 7,1 punktu, 4,2 zbiórki i 1,1 bloku. Mierzący 213 centymetrów Serb rozegrał w hiszpańskiej lidze ACB 34 mecze. 

– Dusan Miletić to zawodnik, który mógł rozwijać swoje umiejętności w Partizanie Belgrad, a ostatnio grał w Gironie razem z Marciem Gasolem, dzięki czemu nabrał doświadczenia. Myślę, że jest gotowy na grę w polskiej lidze, a także w EuroCupie. Uważam, że może być jednym z naszych liderów i kluczową postacią w defensywie – zaznacza Oliver Vidin. 

Witamy w Śląsku, Dusan! 

 

Tagi: Dusan MiletićOBLOrlen Basket LigatransferyWKS Śląsk Wrocław - koszykówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

szesnaście + cztery =