Czarnogórskie wyzwanie

0

Przed zawodnikami i kibicami Śląska Wrocław kolejny wieczór z rozgrywkami 7DAYS EuroCup. Trójkolorowi w 11. kolejce zmierzą się w stolicy Czarnogóry z Budućnost VOLI Podgorica.

Z pierwszego starcia obu drużyn niestety nie mamy zbyt pozytywnych wspomnień. 18 października w Hali Stulecia przyjezdni z Czarnogóry wylali na nasze głowy zimny prysznic, pokonując zespół Andreja Urlepa aż 98:58. Było to jedno z sześciu europejskich zwycięstw podopiecznych Vlady Jovanovicia, którzy pewnie zmierzają po awans do fazy play-off i w każdej kolejnej kolejce walczą o jak najlepsze rozstawienie w kolejnych rundach. W ostatnim tygodniu rozegrali jeden z najlepszych meczów w sezonie, pokonując Hamburg Towers aż 87:59.

Budućnost bardzo dobrze radziła sobie także w rozgrywkach bałkańskiej ligi ABA, lecz dwie ostatnie kolejki przyniosły dwie porażki. Najpierw zespół z Podgoricy nieznacznie przegrał z KK Split, a w niedzielę wyraźnie uległ Crvenej Zveździe 56:76. Z bilansem 9-6 Czarnogórcy – podobnie jak w EuroCupie – plasują się na 5. miejscu w tabeli.

Prym w zespole naszych najbliższych rywali wiodą zawodnicy, którzy napsuli nam najwięcej krwi we Wrocławiu. Cameron Reynolds, Alpha Kaba czy Trae Bell-Haynes świetnie radzą sobie na obu frontach. Wspomnieć warto także o dwóch Amerykaninach, którzy w ostatnich tygodniach dołączyli do zespołu i wzmocnili jego rotację. Rzucający Erick Green i skrzydłowy Jaleel O’Brien już w pierwszym meczu EuroCupu z Hamburgiem pokazali, jak wiele mogą znaczyć dla drużyny – łącznie zanotowali aż 30 punktów.

Nieco mniej kolorowo sytuacja wygląda w zespole WKS-u. Trójkolorowi po serii zwycięstw przegrali dwa ligowe spotkania (w Łańcucie i Stargardzie), a dodając do tego mecz z Gran Canarią w EuroCupie, mają na koncie trzy porażki z rzędu. Ponadto do Czarnogóry z drużyną nie poleciało kilku ważnych zawodników zmagających się z kontuzjami – Ivan Ramljak, Jakub Nizioł i Arciom Parachouski. Do środowego spotkania nasza drużyna przystąpi więc nie dość, że w roli zdecydowanego underdoga, to jeszcze zdziesiątkowana kontuzjami.

Jak już jednak nieraz pokazaliśmy, Wojskowi na pewno nie oddadzą zwycięstwa bez walki. Trzymamy kciuki za naszą drużynę i zachęcamy do wsparcia jej sprzed telewizorów – transmisję meczu od 18:20 przeprowadzi Polsat Sport Extra. 

Udostępnij:

Tagi: 7DAYS EuroCupBuducnost VOLI PodgoricaEuroCupWKS Śląsk Wrocławzapowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

pięć × jeden =