ANTHONY WRZESZCZ NOWYM ZAWODNIKIEM ŚLĄSKA WROCŁAW!

0

Polak związał się z zespołem z Wrocławia umową do końca sezonu 2028/29.

Anthony urodził się w Kanadzie, ale dorastał w Gdyni. Mierzy 193 cm i waży 83 kg. Jest wzmocnieniem pozycji obwodowych – dobrze czuje się zarówno na pozycji “1”, jak i “2”. Anthony legitymuje się podwójnym obywatelstwem (polskie i kanadyjskie), jednak w koszykówce młodzieżowej na arenie międzynarodowej reprezentuje barwy naszego kraju.

Koszykówką na poważnie zainteresował się dopiero po powrocie do Kanady w wieku 11 lat. Przed swoją karierą na uczelnianych parkietach miał okazję grać w Wasatch Academy – jednym z najlepszych licealnych programów w Ameryce. Jego kolegą z zespołu był wówczas Leonard Miller, obecnie zawodnik Chicago Bulls. W roku 2022 obaj panowie zostali wybrani do gry w prestiżowym meczu All-Canadian Game dla 24 największych kanadyjskich talentów grających w szkołach średnich.

Jego pierwszą drużyną na poziomie NCAA byli Sam Houston Bearkats, gdzie pomógł zespołowi zdobyć mistrzostwo sezonu zasadniczego konferencji USA w roku 2024. Indywidualnie nie odegrał jednak wielkiej roli w zespole, wychodząc w pierwszej piątce zaledwie raz w ciągu dwóch sezonów występów na tej uczelni. Limitowane występy spowodowały transfer do uczelni McMaster w Kanadzie. 

Jedyny rok spędzony na kanadyjskim uniwersytecie był dla Anthonego najlepszym statystycznie sezonem w dotychczasowej karierze. W 11 meczach w barwach McMaster Marauders (8 w pierwszej piątce) notował 10,8 pkt, 3.1 zb., i 2,5 as. na mecz. Jego najlepszy występ w tamtej kampanii to 24 punkty przeciwko Carleton – zespołowi, który wygrał ostatnie 18 z 24 mistrzostw kraju w kanadyjskiej koszykówce uczelnianej. 

Na ostatni rok gry na uczelni Anthony powrócił do USA, gdzie sprowadził go Jason Hooten, jego trener z pierwszego roku gry w Sam Houston. Tym razem obaj panowie pracowali razem na uniwersytecie New Mexico State. W barwach uczelni położonej w Las Cruces Anthony notował liczby na poziomie 7,4 pkt, 2,1 zb. i 1 as. Sezon zakończył z najlepszą w drużynie liczbą 55 trafionych trójek, a życiowy rekord ustanowił przeciwko Delaware, sześciokrotnie trafiając zza łuku. W derbowym zwycięstwie 76-68 nad New Mexico Lobos zdobył 16 punktów (4/8 za 3). Poza parkietem, Anthony często angażował się w akcje społeczne w Las Cruces, m.in. będąc wolontariuszem w jadłodajni, obozach koszykówki czy też pomagając w dystrybucji posiłków na święto Dziękczynienia. Za powyższe aktywności został wyróżniony nagrodą CUSA Spirit of Service. 

Poza przygodą na parkietach NCAA i CCAA Anthony dał się również poznać polskiej publiczności podczas Eurobasketu U-20, rozgrywanego w jego rodzinnej Gdyni. Na tym turnieju zagrał w 7 meczach, notując średnio 11.3 pkt i 3.7 as., będąc jednym z liderów polskiej kadry, która zajęła 8. miejsce. 

 

Anthony, witamy we Wrocławiu i życzymy samych sukcesów w barwach Śląska!

 

#plkpl #HejŚląsk #BackInTheGame

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

4 × dwa =