W konkretnym celu do Warszawy!

0

22. kolejka zapowiada się dla nas emocjonująco. Niedzielne spotkanie to mecz bezpośrednich rywali w tabeli. Do końca rundy zasadniczej coraz mniej spotkań, a chętnych do gry w play – off nie ubywa, więc do Warszawy udajemy się w jasno określonym celu i chcemy wrócić z dwoma punktami.

Polonia zajmuje 11. miejsce w tabeli i w dotychczasowych meczach uzbierała na swoim koncie 31 punktów. Warszawski zespół zdecydowanie lepiej gra u siebie niż na wyjazdach, dlatego czeka nas ciężkie zadanie. Zadanie, którego się w żaden sposób nie boimy i będziemy chcieli przywieźć z Warszawy dwa punkty.  

Smak wygranej z Czarnymi Koszulami nie jest nam obcy. W pierwszej rundzie tego sezonu pokonaliśmy ich u siebie 67:64. W ostatniej kolejce obydwa zespoły schodziły z parkietu pokonane. Polonia przegrała w Krośnie, a my na własnym parkiecie ulegliśmy akademikom
z Opola.

W trakcie sezonu w Polonii doszło do zmian w sztabie szkoleniowym. Decyzją władz Klubu w grudniu z pracą pożegnał się Andrzej Kierlewicz, a jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent Jakub Pendrakowski. Zmiana ta wyszła polonistom na dobre, ponieważ przegrana w ostatniej kolejce była pierwszą po pięciu kolejnych zwycięstwach, a zespół Jakuba Pendrakowskiego jest na fali wznoszącej.

Liderem stołecznej ekipy jest Patryk Pełka (średnio 12,7 punktu i 7.8 zbiórki w meczu). To zawodnik, który niemal całą swoją karierę spędził na zapleczu ekstraklasy i z niejednego koszykarskiego pieca jadł chleb. Swoim doświadczeniem dzieli się z młodszymi kolegami i jest motorem napędowym drużyny. Kilku innych zawodników (Marcin Dutkiewicz, Marcin Wieluński czy Michał Kierlewicz) notuje zbliżone średnie statystyczne i są znaczącymi postaciami w swoim zespole.

Niedzielne spotkanie odbędzie się w Hali Koło o godzinie 19:00, transmisja Emocje TV.

Tagi: kks polonia warszawaWKS Śląsk II Wrocławzapowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

pięć + 6 =