TBS Śląsk wygrywa z Wisłą Kraków na zakończenie III Memoriału Adama Wójcika

0

W ostatnim, sobotnim meczu III Memoriału Adama Wójcika TBS Śląsk II Wrocław prowadzony przez Jerzego Chudeusza i Tomasza Jankowskiego pokonał TS Wisłę Kraków 83:75!

Młodzieżowcy Śląska wyszli w składzie: Sebastian Bożenko, Aleksander Leńczuk, Tomasz Żeleźniak, Maksymilian Zagórski i Szymon Tomczak. Od początku spotkania w obu drużynach brakowało dokładności, oglądaliśmy dużo strat i mało uporządkowanej gry. Obie ekipy grały z bardzo niską skutecznością (22% z gry) i choć Wojskowi wygrywali zbiórkę (17:7) to przez większą ilość strat nieznacznie przegrywali po pierwszych 10 minutach 9:12.

W drugiej ćwiartce zarówno goście, jak i gospodarze wreszcie nieco się rozkręcili i zaczęli regularnie punktować, oddając poniekąd to, czego zabrakło w pierwszej kwarcie. Kilka akcji po twardej i dobrej grze w strefie podkoszowej skończył Szymon Tomczak, przyjezdni odpowiadali jednak trójkami Pawła Bogdanowicza. Choć WKS w pewnym momencie wyszedł nawet na prowadzenie, to właśnie dzięki rzutom z dystansu (i ich brakowi po stronie gospodarzy), podopieczni Piotra Piecucha prowadzili do przerwy 40:31.

W trzeciej kwarcie zawodnicy Jerzego Chudeusza ponownie potrzebowali trochę czasu aby się rozkręcić, ale dużo lepsza energia wśród Trójkolorowych pozwoliła z czasem dogonić rywali, by na koniec przedostatniej części gry remisować 62:62. Częściej punktować zaczęli Tomasz Żeleźniak, Jan Wójcik, Aleksander Leńczuk czy Miłosz Góreńczyk. Po stronie gości wśród najlepszych strzelców do Pawła Bogdanowicza dołączyli m.in. Rafał Zgłobicki  i Michał Chrabota. Mimo remisu Trójkolorowi wciąż mieli jednak duże problemy z rzutami (0/8 za 3 i 16/26 z linii). Wiślacy grali bardziej zespołowo i już po 30 minutach mieli na swoim koncie 16 asyst.

Decydująca partia to już popis wrocławian. W ostatnich minutach wypracowali oni kilkopunktową przewagę, trafili nareszcie dwie trójki, odskoczyli rywalom i kontrolowali przebieg meczu już do jego końca. Zawodnicy Śląska wygrali ostatnie 10 minut 21:13 i odnieśli zasłużone zwycięstwo 83:75!

Końca dobiegł III Memoriał Adama Wójcika. Dziękujemy wszystkim kibicom za obecność na naszych meczach i mamy nadzieję, że mimo utrudnionej sytuacji organizacyjnej udało nam się stworzyć dobre widowiska. Już w czwartek widzimy się w hali Orbita na ekstraklasowym spotkaniu z Asseco Arką Gdynia (19.30, bilety od poniedziałku w serwisie abilet.pl), z kolei w niedzielę o 20 w Kosynierce czeka nas inauguracja sezonu Suzuki 1. Ligi – TBS Śląsk II Wrocław podejmie Księżaka Łowicz. Do zobaczenia, hej Śląsk!

Tagi: 23adamadamaIIIIIkosynierkakrakówmeczmemoriałpodsumowanierelacjaśląsktbstswisławójcikwójcikawrocław