Szykujemy się na przyjazd Dzików

0

W najbliższej kolejce nasze rezerwy rozegrają spotkanie z czołowym zespołem pierwszoligowej tabeli. W Kosynierce rywalem koszykarzy Marcina Grygowicza będą Dziki Warszawa, które do tej pory spisują się znakomicie i są jednym z kandydatów do awansu.

W niedzielę o 15:00 na parkiet wyjdą zespoły mające inne cele w tym sezonie. Dziki okupują czołowe miejsce w tabeli, natomiast nasza drużyna ma za sobą ciężki okres i próbuje wrócić na ścieżkę zwycięstw. Trzeba zwrócić uwagę, że w ostatnich miesiącach podopieczni trenera Grygowicza torpedowani są kontuzjami czy chorobami. W wielu spotkaniach nie mogliśmy wystawić oczekiwanego składu, a to rzutowało na końcowe wyniki.

Nasz kolejny przeciwnik z bilansem 21 zwycięstw i 8 porażek plasuje się na 2. miejscu w tabeli. W ostatnich pięciu meczach gracze ze stolicy czterokrotnie schodzili z parkietu jako wygrani. Wysoka lokata podopiecznych trenera Krzysztofa Szablowskiego pokazuje, że są groźnym przeciwnikiem dla każdego zespołu w lidze, ale też nie ustrzegają się niespodziewanych porażek i słabszych okresów gry, co pokazuje chociażby wynik 19. kolejki w którym warszawianie ulegli u siebie niżej notowanemu WKK.

Gra warszawian jest zróżnicowana i opiera się głównie na kilku zawodnikach. Dużo jakości w każdym spotkaniu do zespołu wnoszą Aleksandrowicz (11.4 punktu, 4.0 zbiórki i 3.8 asysty) czy Czujkowski (11.6 punktu, 5 zbiórek i 2.6 asysty)  ale liderem jest Mateusz Bartosz ze średnimi 12.9 punktu, 9.4 zbiórki przy ponad 52% skuteczności rzutów z gry.

Faworytem meczu będą goście, za którymi przemawia wiele argumentów. W tym sezonie jednak niejednokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy grać z wyżej notowanymi rywalami i wierzymy, że w niedzielne popołudnie będziemy mieli powody do radości.

Spotkanie rozpocznie się o 15:00, transmisję przeprowadzi portal Emocje TV.

 

 

Udostępnij:

Tagi: Dziki WarszawaWKS Śląsk II Wrocławzapowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

9 − 4 =