Śląsk się nie poddaje! Półfinał trwa nadal!

0

WKS Śląsk Wrocław wygrał z Treflem Sopot 76:70 w trzecim meczu półfinałowym Orlen Basket Ligi. Trójkolorowi przedłużyli swoje szanse na awans do wielkiego finału i już w poniedziałek mogą wyrównać stan rywalizacji.

W wyjściowej piątce WKS-u zaszły dwie zmiany względem meczów w Trójmieście. Jakub Nizioł zastąpił Daniela Gołębiowskiego, a Arciom Parachouski Dusana Mileticia. Od samego początku spotkanie było bardzo zacięte. Wynik ciągle był bliski remisu, a zawodnicy często faulowali. Wrocławianie nie ustępowali twardo grającym rywalom i po pierwszej kwarcie byli na minimalnym prowadzeniu dzięki udanej akcji Hassaniego Gravetta w samej końcówce (20:18).

Druga odsłona to bardzo podobny obraz gry. Jedni i drudzy często uciekali się do fauli, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. O tym, jak bardzo wyrównane było to spotkanie najlepiej świadczy fakt, że najwyższe prowadzenie w pierwszych dwudziestu minutach wynosiło cztery oczka. Tym razem w końcówce kwarty lepiej spisał się Trefl, który prowadził, ale zaledwie jednym punktem (35:36).

Po zmianie stron Śląsk rozegrał swoje najlepsze dziesięć minut w tej serii. Znakomicie zaczął grać Daniel Gołębiowski, który seryjnie trafiał zza łuku, a do tego miał mocne wsparcie w postaci między innymi Jakuba Nizioła. Cała drużyna mocno pracowała, co zaowocowało kilkoma przechwytami, a wrocławianie uciekli aż na czternaście oczek (53:41).  Od tego momentu przewaga już się nie powiększała, ale przed ostatnią kwartą Trójkolorowi mieli spory zapas (57:46).

Kiedy przewaga ponownie urosła (62:48) i na osiem minut przed końcem wydawało się, że zespół trenera Rajkovicia będzie pewnie zmierzał po zwycięstwo, Trefl wziął się do odrabiania strat. Szybkie akcje kończone rzutami zza łuku sprawiły, że w pewnym momencie różnica wynosiła już tylko trzy punkty. Wtedy kluczowe rzuty wolne spudłował jednak Geoffrey Grosselle, a Nizioł trafił niezwykle ważną trójkę, która ponownie dała spokój wrocławianom. Ostatecznie Śląsk zwyciężył 76:70 i dopisał do swojego konta pierwsze półfinałowe zwycięstwo.

Czwarty mecz zostanie rozegrany w poniedziałek 27 maja o godz. 20:00 w Hali Orbita. Trwa sprzedaż biletów w serwisie abilet.pl

Tagi: OBLOrlen Basket Ligaplkplpółfinałrelacjatrefl sopotWKS Śląsk Wrocław