Powrót rezerw na zwycięską ścieżkę!

0

Spotkanie 5. kolejki Suzuki 1. Ligi Mężczyzn pomiędzy naszą młodzieżą, a drużyną Polonii Warszawa przyniosło bardzo dużo emocji. Kibice zgromadzeni w Kosynierce do ostatniej syreny meczu nie mogli narzekać na nudę, a dodatkowo mogliśmy się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie!

Mecz z Polonią rozpoczął się jak rutynowe bokserskie starcie zawodników wagi ciężkiej. Obie drużyny chciały się wyczuć i zobaczyć na co stać przeciwników. Warszawiacy w pierwszej połowie byli bardzo dobrze dysponowani w rzutach za 3 punkty (9 celnych prób). My natomiast spisywaliśmy się doskonale w szybkich kontratakach i penetracjach podkoszowych.

Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym zwycięstwem drużyny gości, ale zarówno w okresie przygotowawczym, jak i głównym sezonie nasi zawodnicy pokazywali, że potrafią wyjść na drugą połowę spotkania bardzo zmotywowani i żądni zwycięstwa. Nie inaczej było w tym starciu.

Na duże pochwały zasługują przede wszystkim Jakub Bereszyński i Sebastian Bożenko. Pierwszy z duetu zaliczył swój najlepszy mecz w karierze na seniorskich parkietach. W pierwszej połowie Kuba szalał po obu stronach boiska, trafiał akcje spod kosza i zza łuku i w głównej mierze dzięki niemu wynik nie był dla nas fatalny.

Natomiast nasz kapitan rozszalał się w drugiej połowie spotkania. Klasowych zawodników i prawdziwych liderów poznaje się po tym jak potrafią przezwyciężać kryzys i motywować kolegów do osiągnięcia wspólnego celu. We wczorajszym spotkaniu Sebastian w najważniejszym momencie wziął sprawy w swoje ręce i poprowadził zespół rezerw do czwartej wygranej w tym sezonie!

Ostatecznie pokonaliśmy Polonię wynikiem 67:64 i dzięki temu plasujemy się obecnie na 4. miejscu ligowej tabeli. Przed nami wyłącznie niepokonane drużyny GKS-u Tychy, Dzików Warszawa i HydroTrucka Radom. Bardzo ciężko pracujemy nad tym, aby dalej brnąć na przekór przedsezonowych opinii ekspertów na nasz temat.

W następnej kolejce udamy się do Zgorzelca, aby zmierzyć się z lokalnym PGE Turowem. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 30 października o godz. 15:00 w PGE Turów Arenie. Już dziś zachęcamy kibiców do wspierania naszej drużyny na tym bliskim wyjeździe!

Tagi: 1lkoszkks polonia warszawaMłodzi Gniewniśląsk ii wrocławSuzuki 1 Liga