Po czwarte zwycięstwo w czwartym meczu!

0

Po przerwie i przełożonych spotkaniach spowodowanych wykrytymi w naszym klubie przypadkami zakażenia koronawirusem, nareszcie wróciliśmy do gry. Druga drużyna WKS-u w piątek pokonała na wyjeździe Zetkama Doral Nysę Kłodzko w 9-osobowym składzie, a  już w niedzielę w trzeciej kolejce Suzuki 1. Ligi TBS Śląsk II podejmie w Kosynierce ósmą drużyną tabeli, Wegree AZS Politechnikę Opolską.

Nasz zespół po świetnym początku sezonu i wygraniu trzech pierwszych spotkań ma apetyt, aby na swoim koncie odnotować kolejne zwycięstwo. Wygrane utalentowanej młodzieży WKS-u z wyżej notowanymi rywalami z Łowicza i Łańcuta oraz zwycięstwo w trudnych okolicznościach w Kłodzku dają w końcu powody, by z optymizmem patrzeć na następne starcia – nawet mimo utrudnionych ze względu na sytuację epidemiczną przygotowań. Zawodnicy z Opola z pewnością tanio jednak skóry nie sprzedadzą – po przegranych z GKS-em Tychy i Górnikiem Trans.eu Wałbrzych w dwóch pierwszych kolejkach, pierwszą wygrana zanotowali dopiero w minioną sobotę, gdy pokonali na wyjeździe Zetkama Doral Nysę Kłodzko i bardzo będzie zależeć im na poprawie kiepskiego bilansu.

Wrocławianie będą musieli zwrócić szczególną uwagę na wychowanka Anwilu Włocławek, gracza z niewielkim, ale jednak doświadczeniem na poziomie ekstraklasy. Mowa o Bartoszu Jankowskim, który w tym sezonie zdobywa średnio 14,3 punktu na mecz i jest najlepszym strzelcem ekipy prowadzonej przez Rafała Knapa. Poza nim liderami drużyny z opolszczyzny są inni doświadczeni zawodnicy ograni na poziomie 1. Ligi – Adam Kaczmarzyk (średnio 11,7 pkt, 6,7 zb), Adam Brenk (śr. 11,3 pkt, 4 zb, 5 ast) czy wiekowy, ale wciąż solidny Przemysław Szymański (śr. 11 pkt, 6 zb, 2,7 ast, 1,3 blk). W składzie Politechniki znajdziemy też byłego zawodnika ekstraklasowego Śląska z poprzedniego sezonu – Michała Jodłowskiego, który w meczu dostarcza średnio 8 pkt i ponad 6 zbiórek.

Który z Jankowskich będzie w niedzielę górą: Tomasz czy Bartosz? My zdecydowanie trzymamy kciuki za naszego trenera oraz resztę drużyny i liczymy na czwartą wygraną w czwartym meczu! Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:00 w hali Kosynierce, transmisja w serwisie tvcom.pl! Hej Śląsk!

Udostępnij:

Tagi: 1 liga2azsIIopoleopolskapolitechnikaśląsksuzukitbsweegreewrocławzapowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

seventeen + 3 =