Pierwszy sparing zwycięski

0

Pomimo nieobecności kilku kontuzjowanych zawodników WKS Śląsk Wrocław w pierwszym przedsezonowym sparingu wyraźnie pokonał Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 89:70. Liderami WKS-u byli Dusan Miletić i Saulius Kulvietis, ale z dobrej strony pokazali się także młodzi Trójkolorowi.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie na minimalnym prowadzeniu (18:17) była Stal. W ekipie Śląska z bardzo dobrej strony pokazywał się Saulius Kulvietis, który dwukrotnie trafił za trzy i po 10 minutach miał na koncie 10 punktów. 4 punkty i 3 zbiórki na koncie miał z kolei Dusan Miletić.

W kolejnej części gry wrocławianie weszli na wyższe obroty i budowali swoje prowadzenie, które w przerwie wynosiło 8 punktów (46:38). Podopieczni Olivera Vidina odważnie atakowali kosz, czego efektem było kilka akcji 2+1 i efektowny wsad Mileticia. Serb, podobnie jak Kulvietis, w pierwszej połowie zanotował dwucyfrową liczbę punktów, a trzecim strzelcem naszej drużyny był Kuba Piśla (7 oczek).

Z biegiem czasu coraz bardziej powiększaliśmy wypracowaną wcześniej przewagę. W pewnym momencie wynosiła ona nawet 18 punktów, a przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 72:56. Kolejną efektowną akcją popisał się Miletić, który już po niespełna 30 minutach miał na koncie solidne double-double. Wsad z faulem zaliczył także Mikołaj Adamczak, a wyższego rywala blokiem zatrzymał Kuba Piśla.

Ostatnia kwarta była już jedynie formalnością i okazją do przetestowania kolejnych wariantów taktycznych, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 89:70 dla gospodarzy. Dusan Miletić ostatecznie zakończył mecz z 23 punktami i 16 zbiórkami, a Saulius Kulvietis zanotował 16 oczek. Warto wyróżnić także dobre występy młodych graczy WKS-u – Mikołaja Adamczaka, Kuby Piśli czy Aleksandra Wiśniewskiego.

WKS Śląsk Wrocław – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 89:70 (17:18, 29:20, 26:18, 17:14)

Zdjęcie

 

Tagi: OBLOrlen Basket Ligaplkrelacjasparingstal ostrów wielkopolskiWKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

15 + czternaście =