Pierwsze sparingowe potknięcie

0

Śląsk Wrocław przegrał z GTK Gliwice 89:93 w trzecim sparingu w trakcie trwającego okresu przygotowawczego. Od początku do końca było to wyrównane spotkanie, ale ostatecznie zakończyło się wygraną gości.

Wrocławianie przyzwyczaili już w trakcie tego okresu przygotowawczego, że początki meczów bywają dla nich trudne. Nie inaczej było tym razem, bo gliwiczanie prezentowali się lepiej w pierwszych fragmentach spotkania. Dobra postawa zapewniła im skromne prowadzenie (25:29). W drugiej kwarcie wrocławianie prezentowali się już lepiej. Bardzo skuteczny był Jakub Nizioł (16 pkt w pierwszej połowie), dobrze spisywali się również Jeremiah Martin i Michał Mindowicz, który w końcówce drugiej kwarty rzucił siedem punktów. Na przerwę WKS schodził prowadząc dwoma oczkami (55:53).

Po przerwie znacznie obniżyła się skuteczność obu drużyn. Lepiej ponownie zaczęli prezentować się gliwiczanie, którzy wrócili na prowadzenie i przed ostatnią częścią gry uzyskali czteropunktową przewagę (68:72). GTK kontynuowało dobrą grę i prowadziło już nawet ośmioma punktami, jednak wtedy wrocławianie wzięli się za odrabianie strat i dogonili przeciwnika. Końcówka należała jednak do gości, którzy odnieśli zwycięstwo.

Śląsk Wrocław – GTK Gliwice 89:93 (25:29, 30,24, 13:19, 21:21)

Śląsk: Martin 25 pkt, Nizioł 21 pkt, Mindowicz 10 pkt, Korman 10 pkt, Wiśniewski 9 pkt, Parachouski 6 pkt, Morgan 5 pkt, Adamczak 3 pkt, Gołębiowski 0 pkt

Tagi: basketballkosynierkakoszykarski Śląsk WrocławsparingiWKS Śląsk Wrocław