Nowe twarze w zespole Śląska II Wrocław

0

Mikołaj Adamczak, Michał Mindowicz, Przemysław Kociszewski i Mikołaj Jamiołkowski to kolejni zawodnicy, którzy wzmacniają zespół pierwszoligowych rezerw Śląska Wrocław.

Mikołaj Adamczak to 19-letni silny skrzydłowy, który całą swoją dotychczasową karierę spędził w GTK Gliwice, gdzie rozwijał swoje umiejętności od sezonu 2014/15. Młodzieżowy reprezentant Polski najpierw występował w zespołach juniorskich gliwiczan, następnie przebił się do zespołu rezerw, a także zaliczył nawet kilka spotkań w Energa Basket Lidze. W poprzednim sezonie występował jednak głównie w drugoligowych rezerwach gliwickiego zespołu.

Michał Mindowicz od sezonu 2015/16 rozwijał swoje umiejętności w barwach Śląska Wrocław. 20-letni niski skrzydłowy przed startem sezonu 2021/22 przeniósł się do IgnerHome Basket Nysa, jednak po roku zdecydował się na powrót do Wrocławia.

Przemysław Kociszewski to młodzieżowy reprezentant Polski, którego pierwszym klubem był PKK 99 Pabianice. Następnie 18-letni silny skrzydłowy został zawodnikiem Anwilu Włocławek, skąd po roku przeniósł się do Asseco Arki Gdynia, gdzie spędził dwa ostatnie sezony.

Mikołaj Jamiołkowski to 19-letni zawodnik, który występuje na pozycji niskiego skrzydłowego lub silnego skrzydłowego. Jego pierwszym klubem była Energa MG13 Politechnika Gdańska. Następnie rozwijał swoje umiejętności w Akademii Koszykówki Legii Warszawa. Kolejnym przystankiem w jego karierze był AZS Politechnika Gdańska, jednak ze względu na kontuzję stracił praktycznie cały sezon.

Tagi: 1 liga1lmkoszbasketballśląsk ii wrocławSuzuki 1. Liga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

17 − jedenaście =