Marek Klassen: Zdaję sobie sprawę z marki Śląska

0

Marek Klassen został nowym koszykarzem Śląska Wrocław. Przeczytajcie jego pierwszą wypowiedź jako zawodnika WKS-u.

Marek Klassen: Dlaczego zdecydowałem się przejść do Śląska? W Grecji miałem zapisaną w kontrakcie możliwość buy-outu i brałem pod uwagę, że w trakcie sezonu mogę zmienić otoczenie. Buy-out zaczął się w połowie grudnia i już wtedy wiedziałem o ofertach z różnych klubów. Cały czas byłem w rytmie meczowym i treningowym, by jak najbardziej pomóc obecnej drużynie, jak i potencjalnemu nowemu pracodawcy.

Kiedy zadzwonił do mnie trener Jacek Winnicki, doskonale zdawałem sobie sprawę z marki Śląska i położenia, w jakim znalazła się drużyna. Chcę wesprzeć zespół, by ten zaczął grać na miarę swoich możliwości i potencjału. Odbyliśmy kilka owocnych rozmów z trenerem i zgodziliśmy się co do moich atutów, które mogą pomóc Śląskowi.

Oczywiście pamiętam, że podczas mojej gry dla Czarnych Słupsk często mierzyliśmy się z WKS-em, także w półfinale play-offów. Moja drużyna była wówczas na szczycie tabeli, ale to Śląsk zaliczył niesamowity zryw po mistrzostwo kraju. W tym sezonie liczymy na podobną zwyżkę formy. Pamiętam znakomitą atmosferę na meczach we Wrocławiu. Czułem wtedy, że to jest po prostu największy klub w Polsce ze względu na historię, mistrzowskie banery czy wielką halę wypełnioną kibicami. Cieszę się, że teraz mogę być częścią tej organizacji i nie mogę się doczekać, by spotkać fanów podczas pierwszych domowych meczów w Nowym Roku.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

4 × trzy =