Marcin Grygowicz trenerem Śląska II Wrocław

0

Nowym trenerem Śląska II Wrocław został Marcin Grygowicz! Szkoleniowiec wraca do stolicy Dolnego Śląska po roku przerwy. 

Jako zawodnik, Grygowicz dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski ze Śląskiem Wrocław w latach 1993 i 1994. W karierze trenerskiej najpierw prowadził młodzieżowe drużyny WKS-u w latach 2003-2006. Największym sukcesem w trakcie tamtego okresu był brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w 2006 roku.

Następnie po 13 latach Grygowicz wrócił do Wrocławia i od 2019 roku pełnił rolę asystenta trenera. W sezonie 2020-21 wspólnie z zespołem zdobył brązowy medal Energa Basket Ligi.  Kolejnym krokiem w jego trenerskiej karierze było objęcie pierwszoligowego Weegree AZS-u Politechnika Opolska. Po epizodzie w Opolu, wraca do stolicy Dolnego Śląska, by pełnić rolę trenera drugiego zespołu WKS-u. Szkoleniowiec związał się z klubem rocznym kontraktem.

– Po rozmowie z prezesem byłem zdecydowany na powrót do Śląska. Projekt, jaki jest tutaj nieustannie rozwijany to coś, w co zawsze wierzyłem. Celem zawsze jest zwycięstwo. Tego będę starał się uczyć moich zawodników. Mają być zawsze gotowi, a do tego rozwijać się jako ludzie i sportowcy. Kadra zespołu jest szeroka, mamy uzdolnionych i doświadczonych zawodników. To idealna mieszanka, która pozwoli stawać się coraz lepszym zespołem z miesiąca na miesiąc – mówi Grygowicz.

Drugi zespół WKS-u rozpoczyna przygotowania do nadchodzącego sezonu z nową energią. Oprócz trenera, wkrótce ogłosimy także nowych zawodników, którzy dołączą do składu. Po dwóch latach kończy się również współpraca z dotychczasowym sponsorem tytularnym zespołu, TBS Wrocław.

Tagi: 1 ligakoszykarski Śląsk WrocławSuzuki 1. LigaSuzuki 1. Liga Mężczyzn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

2 × cztery =