Konferencja prasowa po meczu WKS Śląsk Wrocław – Turk Telekom Ankara

0

Przedstawiamy zapis konferencji prasowej po meczu z Turk Telekom Ankara, w 18. kolejce BTK Euro Cup.

Jacek Winnicki: Gratuluje drużynie z Ankary za dzisiejsze zwycięstwo, ale również za kwalifikacje do kolejnej rundy rozgrywek EuroCup. Rozpoczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze, kontrolowaliśmy grę. Problem pojawił się, gdy zamiast kontynuować grę w takim samym stylu, zaczęliśmy się za bardzo spieszyć, co skutkowało natychmiastową utratą kontroli. Drużyna z Ankary to wykorzystała i zakończyła pierwszą połowę prowadzeniem. W drugiej części próbowaliśmy wrócić – udało nam się zmniejszyć różnicę punktów do 5. Niestety to było za mało. W ostatniej kwarcie rywale wyszli na wysokie prowadzenie i zasłużenie wygrali dzisiejsze spotkanie. 

PYTANIA DO TRENERA

Jak, z perspektywy trenera, podsumowałby Pan rozgrywki Śląska w BTK EuroCup?

Jacek Winnicki: To jest bardzo duże doświadczenie dla naszych zawodników. Graliśmy z dobrymi zespołami. Mieliśmy kilka niezłych meczów – dwa mecze udało nam się wygrać – w wielu spotkaniach graliśmy, jak równy z równym i zabrakło nam niewiele, aby odnieść więcej zwycięstw. Jest to bagaż doświadczeń dla naszych zawodników.

Czy według Pana, Śląsk Wrocław powinien kontynuować rozgrywki w EuroCupie, czy w innej lidze?

Jacek Winnicki: Ja nie jestem od podejmowania takich decyzji. To jest polityka klubu. WKS jest najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. Kibice we Wrocławiu chcą, aby Śląsk zawsze wygrywał, ale też chcą, aby Śląsk grał w silnej lidze europejskiej. EuroCup jest drugą co do jakości ligą w Europie i tego oczekują kibice, taka jest polityka klubu i uważam, że jest to słuszne.

Tagi: BTK EuroCupJacek Winnickikonferencja prasowaTurk Telekom AnkaraWKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

osiemnaście − trzynaście =