Jutro rewanż z Górnikiem!

0

Jutro w Wałbrzychu rozegramy kolejny trudny mecz. Tym razem przeciwnikiem będzie plasujący się na czwartym miejscu w tabeli Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, więc czekają nas dolnośląskie derby i gorąca atmosfera na trybunach.

Historia meczów między jutrzejszymi rywalami jest bardzo długa i barwna. Derby od zawsze rządzą się własnymi prawami i niezależnie od pozycji zespołów w tabeli przyciągają na trybuny tłumy żywiołowo dopingujących kibiców, a na parkiecie trwa walka od pierwszej do ostatniej piłki.

Faworytem środowego spotkania jest drużyna z Wałbrzycha, która zajmuje czwarte miejsce w tabeli (Śląsk jest jedenasty) i w spotkaniach u siebie notuje bilans 8-1. Goryczy porażki w Aqua Zdroju doznali jedynie z prowadzącym HydroTruckiem Radom. Fakt ten wskazuje nam, jak wysoko będzie zawieszona poprzeczka przed Trójkolorowymi, ale zamierzamy grać o pełną pulę. Tak jak w pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek, gdzie w Kosynierce pokonaliśmy rywali 75:58.

Do spotkania zespoły podejdą w odmiennych humorach. W ostatniej kolejce podopieczni Marcina Grygowicza pokonali wysoko na wyjeździe Start II Lublin 108:68, natomiast Górnik uległ Miastu Szkła w Krośnie 93:95.

Gra wałbrzyszan opiera się na kilku zawodnikach, nie ma jednego zdecydowanego lidera. Wyrównane statystyki zespołu prowadzonego przez Marcina Radomskiego notuje aż sześciu zawodników. Piotr Niedźwiedzki, Adrian Kordalski i Mikołaj Stopierzyński od początku sezonu są wyróżniającymi się postaciami i na nich na pewno trzeba uważać. Włodarze Górnika w grudniu zdecydowali się podpisać umowę z Arinze Chidomem, co okazało się bardzo dobrym wyborem. Amerykanin w dotychczasowych pięciu spotkaniach zdobywa średnio 14 punktów i 8,4 zbiórki na dobrej skuteczności z gry, udanie wkomponował się w zespół i na pewno jest wzmocnieniem rotacji.

Spotkanie 20. kolejki Suzuki 1. Ligi Mężczyzn odbędzie się w środę (18.01.2023) o godzinie 19:00 w Hali Aqua Zdrój. Tych z Was, którzy będą mogli być tam z nami serdecznie zapraszamy. Transmisję ze spotkania przeprowadzi również serwis Emocje.TV.

Udostępnij:

Tagi: derbygórnik trans.eu zamek książ wałbrzychWKS Śląsk II Wrocławzapowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

7 + dwadzieścia =