Jan Wójcik zawodnikiem Śląska!

0

W dniu trzeciej rocznicy śp. Adama Wójcika mamy przyjemność ogłosić, że syn naszej klubowej legendy – Jan Wójcik – został korzykarzem Śląska Wrocław. Jan, witamy w drużynie!

Do tej pory Jan występował razem z bratem Szymonem we francuskim Elan Chalon oraz na amerykańskich uczelniach Missouri State i Northwest Florida State College. Teraz drogi obu braci się rozchodzą – Szymon dalej będzie występował w Stanach na uczelni University of Meryland, a Jan przywdzieje barwy Śląska Wrocław. W poprzednim sezonie nowy zawodnik WKS-u notował średnio 2,2 pkt i 3,5 zb w 10 minut, jednak – jak sam opowiadał – był to dla niego trudny rok, bo nie dostawał zbyt wielu minut na parkiecie od trenera akademickiej drużyny. Liczymy, że jego rola w pierwszoligowej ekipie Śląska będzie dużo bardziej znacząca, a wkrótce zobaczymy go także na parkietach Energa Basket Ligi!

– Trenuję z drużyną już od jakiegoś czasu i chciałem zostać we Wrocławiu, bo bardzo podobają mi się treningi z trenerami Vidinem i Chudeuszem. Śląsk zaoferował mi lepsze warunki współpracy, niż drużyny ze Stanów Zjednoczonych. Wpływ na tę decyzję oczywiście miała także bogata historia WKS-u i fakt, że Wrocław to moje rodzinne miasto – mówi nam Jan Wójcik. – Atmosfera w drużynie jest naprawdę dobra. Trener Vidin poświęca każdemu zawodnikowi dużo uwagi, w tym mi, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Wiem, że dzięki niemu stanę się lepszym graczem. W tym sezonie liczę przede wszystkim na zdobywanie doświadczenia w drużynie pierwszoligowej, ale na pewno wykorzystam też swoje szanse na parkietach ekstraklasy  i będę starał się uczyć od bardziej doświadczonych kolegów.

Czas rozpocząć kolejny rozdział historii rodziny Wójcików w Śląsku Wrocław. Powodzenia, Jan! Hej Śląsk!

Tagi: eblenerga basket ligaJan Wójcikplkśląsktransferwkswójcikwrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

13 − dziesięć =