Jacek Winnicki trenerem Śląska Wrocław

0

Jacek Winnicki będzie nowym trenerem Śląska Wrocław. Szkoleniowiec po raz pierwszy poprowadzi zespół w niedzielnym meczu Enea Stelmet Zastalem Zielona Góra. 

Winnicki pracował w Śląsku Wrocław w latach 1997-2003. Przez większość czasu pełnił rolę asystenta, jednak był również pierwszym trenerem. Jako asystent pięciokrotnie zdobywał z WKS-em mistrzostwo Polski, natomiast jako pierwszy trener zdobył brązowy medal. W kolejnych latach pracował między innymi w Prokomie Trefl Sopot, Turowie Zgorzelec oraz w kobiecych drużynach CCC Polkowice, Fenerbahce. W latach 2012-2015 Winnicki był również trenerem kobiecej reprezentacji Polski. 

W 2015 roku Winnicki wrócił do męskiej koszykówki i został szkoleniowcem Polskiego Cukru Toruń, z którym w 2017 roku został wicemistrzem Polski. Następnymi krokami w jego karierze była praca dla MKS-u Dąbrowa Górnicza, Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski i PGE Spójni Stargard. Od 2021 roku Winnicki ponownie został trenerem MKS-u, gdzie pracował przez dwa kolejne sezony. 

– Wracam do miejsca w którym się wychowałem. Tutaj jako dzieciak stawiałem pierwsze kroki. To dla mnie duże przeżycie. Chciałem zapewnić kibiców, że ze swojej strony zrobię wszystko, żeby to była drużyna, którą chce się oglądać i żeby Śląsk ponownie był wielki. Musimy wszyscy zdawać sobie sprawę, że tutaj nie ma na co czekać i każdego dnia ciężko pracować, by ten zespół zaczął wygrywać. Każdy przychodząc na trening musi wiedzieć, że sytuacja nie jest w tej chwili dobra i od tej pory robimy wszystko, żeby to zmienić – mówi trener Winnicki. 

Zmianie nie ulegnie dotychczasowy skład sztabu szkoleniowego WKS-u. Jacek Winnicki związał się z klubem umową obowiązującą do końca sezonu 2023/24. Witamy ponownie we Wrocławiu, trenerze! 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

cztery × 5 =