Drugi sparing na plus

0

WKS Śląsk Wrocław pokonał Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:80 w drugim sparingu podczas trwającego okresu przygotowawczego.

W porównaniu do pierwszego sparingu do składu dołączył Jakub Nizioł, który wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski oraz Jawun Evans. Początek ułożył się po myśli wrocławian, którzy szybko objęli dziesięciopunktowe prowadzenie (14:4). Gospodarze zebrali się jednak w sobie i zaczęli konsekwentnie wykorzystywać dużą liczbę strat WKS-u. Wysokie prowadzenie Śląska zostało szybko zniwelowane i po pierwszej odsłonie to Stal prowadziła 20:16. W drugiej części raz jedni, raz drudzy mieli dobre serie punktowe. W końcówce wydawało się, że Śląsk zejdzie na przerwę prowadząc, jednak to Stal zagrała lepiej w ostatnich dwóch minutach i po dwudziestu minutach prowadziła 45:41.

Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie. Śląsk szarpał, ale gospodarze zawsze znajdowali odpowiedź na lepsze fragmenty WKS-u. Dobrze spisywał się Saulius Kulvietis i Szymon Nowicki. Przed ostatnią odsłoną wrocławianie mieli do rywali pięć oczek straty (61:66). W czwartej kwarcie zespół trenera Vidina na dobre ruszył do odrabiania strat i tym razem zrobił to skutecznie. Na trzy minuty przed końcem na tablicy wyników widniał remis 77:77. W zaciętej końcówce lepiej spisali się Trójkolorowi, którzy zapisują na swoim koncie drugie zwycięstwo w trwającym okresie przygotowawczym.

Tagi: Arged BM Stal Ostrów WielkopolskiOBLplkplŚląsk WrocławsparingWKS Śląsk Wrocław