Derby na początek roku!

0

W Nowy Rok wejdziemy z mocnym przytupem, ponieważ w pierwszej kolejce po przerwie świątecznej czekają nas derby z WKK. Rywalizacja między klubami toczy się od wielu lat, a spotkania między zespołami przyciągają mnóstwo kibiców na trybuny.

WKK Wrocław to zespół doskonale znany wszystkimi kibicom koszykówki. Od lat z powodzeniem występuje na pierwszoligowych parkietach i szkoli zawodników, którzy stanowią o sile wielu krajowych drużyn. To pierwsze derby w tym sezonie i zapowiadają się naprawdę emocjonująco.

Ostatnie mecze naszego środowego przeciwnika nie należały do najłatwiejszych i kończyły się niezadowalającymi wynikami, dlatego podopieczni Sebastiana Potocznego z pewnością liczą na przełamanie. Przełamanie, które w starciu z lokalnym rywalem na pewno smakowałoby podwójnie dobrze. Dotychczasowy bilans 6 zwycięstw i 10 porażek plasuje zespół na 13. miejscu w tabeli, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że WKK we własnej hali potrafi postawić się wyżej notowanym faworytom.

Gra tego zespołu opiera się głównie na trzech zawodnikach, z których dwóch jest doskonale znanych naszym kibicom. Tomasz Ochońko przed laty miał duży wkład w powrót Śląska do ekstraklasy, a Michała Gabińskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Ubiegłoroczny kapitan 18 – krotnego Mistrza Polski doskonale odnalazł się w pierwszoligowych realiach. Popularny „Gabi” zdobywa prawie 11 punktów na mecz, do tego dokłada ponad 5 zbiórek i służy młodszym kolegom zebranym przez wiele lat w ekstraklasie doświadczeniem. Trzeci ze wspomnianych liderów, Szymon Kiwilsza, może pochwalić się linijką 14,5 punktu w niecałe 31 minut, przy ponad 52% skuteczności rzutów z gry i 8 zbiórkach na mecz.

Ubiegły rok zespoły kończyły w zupełnie odmiennych humorach. Nasz jutrzejszy przeciwnik przegrał wyraźnie w Krośnie (61-83), a podopieczni trenera Marcina Grygowicza poradzili sobie na własnym parkiecie z Eneą Basket Poznań 74-58. To już jednak historia. Pojedynki derbowe zawsze rządzą się swoimi prawami. Dostarczają dużą dawkę emocji klubom, zawodnikom czy kibicom na trybunach i wierzymy, że tak będzie również tym razem, a my wrócimy na Mieszczańską w dobrych humorach. Do tego na pewno będziemy potrzebować Waszego głośnego dopingu więc widzimy się na trybunach!

Spotkanie z WKK Wrocław zostanie rozegrane w najbliższą środę (04.01.2023) o godzinie 20:00 w hali WKK Sport Center przy ulicy Czajczej 19.

Tagi: 1 ligaSuzuki 1. LigaWKK WrocławWKS Śląsk II Wrocławzapowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

osiem − 6 =