Sebastian Rompa wypożyczony do Śląska!

0

Sebastian Rompa wypożyczony z Trefla Sopot do Śląska Wrocław! 19-letni środkowy spędzi przy Mieszczańskiej najbliższe kilka miesięcy – do końca sezonu 2020/2021. Sebastian będzie do dyspozycji obu serbskich szkoleniowców, choć z racji młodego wieku docelowo ma być przede wszystkim wzmocnieniem dla naszego pierwszoligowego zespołu.

Rompa to zawodnik dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi – mierzy aż 210 centymetrów i waży 105 kilogramów. Z tego atutu chętnie korzystał na parkietach 2. Ligi. W tym sezonie, w barwach rezerw Trefla Sopot, zdobywał tam średnio 14,4 punktu. Do tego notował 8,5 zbiórki na mecz i niewątpliwie był wyróżniającą się postacią swojej drużyny w rundzie jesiennej.

19-latek w tym sezonie wystąpił też w 11 meczach Energa Basket Ligi – łącznie na ekstraklasowych parkietach spędził 26 minut. Gra w TBS Śląsku II to dla niego szansa, by zmniejszyć dystans do poziomu PLK i, być może nawet w najbliższej przyszłości, poważniej zaistnieć w Energa Basket Lidze.

– Nie chcę powiedzieć, że w 2. Lidze czułem się za mocny, ale to czas, by przejść na wyższy poziom. W Sopocie nie dostawałem zbyt wielu minut w ekstraklasie, więc zdecydowałem się przenieść do Wrocławia i spróbować swoich sił w Suzuki 1. Lidze. Liczę, że zmiana otoczenia wyjdzie mi na dobre, a ja wywalczę swoje minuty w drużynie TBS Śląska II – mówi nam nowy zawodnik Śląska.

Sebastian, witamy we Wrocławiu i życzymy powodzenia!

Udostępnij:

Tagi: 1 ligaeblenerga basket ligaplkrompasebastiansebastian rompaśląsksopotSuzuki 1. LigatbsTBS Śląsk II Wrocławtransfertrefltrefl sopotwrocławwypożyczenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój komentarz

three × one =