Energa Basket Liga

1965

1970

1977

1979

1980

1981

1987

1991

1992

1993

1994

1996

1998

1999

2000

2001

2002

Oddaj krew, odbierz bilet!

0

Memoriał Adama Wójcika to nie tylko sportowe emocje, ale też towarzyszące im wydarzenia oraz akcje charytatywne. Podczas drugiej edycji turnieju chcemy, podobnie jak przed rokiem, zorganizować akcję oddawania krwi. Do tego potrzebna jest jednak wasza pomoc!

Tylko na Dolnym Śląsku co dwie minuty ktoś potrzebuje transfuzji krwi – dzieci i dorośli walczący z rakiem, pacjenci czekający na operacje, ofiary wypadków czy przewlekle chorzy. Jedynym źródłem krwi dla regionu są jej honorowi dawcy. Dawcą może zostać większość pełnoletnich i zdrowych osób, które ważą powyżej 50 kilogramów. Aż 90 procent pierwszorazowych dawców krwi zostaje nimi podczas specjalnych akcji; jedną z nich pragniemy zorganizować w trakcie trwania II Memoriału Adama Wójcika. Wybitny koszykarz Śląska Wrocław dwa lata temu zmarł na białaczkę.

W tym roku autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa może przyjechać pod halę Orbita tylko w niedzielę, 22 września. Jednak by tak się stało, potrzebne jest stworzenie listy 40 osób, które zadeklarują, że honorowo oddadzą krew w trakcie trzeciego dnia Memoriału. Jest to warunek niezbędny, by akcja została zorganizowana. Gorąco zachęcamy więc wszystkich kibiców, którzy mogą oddać krew, do złożenia powyższej deklaracji. Wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu na adres e-mail press@wks-slask.pl wpisując w tytule „Krew” lub napisać do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku, a 22 września w godzinach 13-17 oddać krew pod halą Orbita.

Dla 40 osób, które zdecydują się na ten wspaniały gest, przygotowaliśmy bilety na niedzielny mecz II Memoriału Adama Wójcika, a więc starcie Śląska Wrocław z Asseco Arką Gdynia. Dzięki temu każdy kibic może nie tylko pomóc innym, ale też za darmo zobaczyć ostatni przedsezonowe spotkanie Trójkolorowych. Więcej informacji na temat oddawania krwi można znaleźć tutaj Gorąco zachęcamy do przesyłania deklaracji oraz przekazania informacji o akcji znajomym i bliskim! Razem możemy więcej! Hej Śląsk!

AKTUALIZACJA: Przesłaliście do nas 47 deklaracji, dzięki czemu możemy potwierdzić, że akcja honorowego oddawania krwi podczas II Memoriału Adama Wójcika zostanie przeprowadzona! Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia – razem możemy więcej!

Zdjęcie na stronie głównej: A3pfamily/Shutterstock.com

Udostępnij:

Tagi: akcja charytatywnabiletkrewkrwiodawstwomemoriałmemoriał adama wójcikaoddaj krew odbierz biletoddawanie krwi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój komentarz

fourteen + 9 =