Konferencja prasowa po meczu WKS Śląsk Wrocław – Tauron GTK Gliwice

0

Przedstawiamy zapis konferencji prasowej po meczu 2. kolejki Orlen Basket Ligi, w którym WKS Śląsk Wrocław mierzył się z Tauron GTK Gliwice. Wrocławianie pokonali przeciwnika 80:75 i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w ligowym sezonie.

Konferencja prasowa po meczu w 2. kolejce OBL WKS Śląsk Wrocław – Tauron GTK Gliwice 01.10.2023 r. WKS Śląsk Wrocław wygrywa wynikiem 80:75

Przedstawiciel gospodarzy Jakub Nizioł i trener Oliver Vidin

Jakub Nizioł: Przede wszystkim cieszy nas to, że wygraliśmy ten mecz. Statystycznie wyglądało to bardzo średnio – tylko 5 trafionych rzutów za trzy punkty. Ciężko się gra bez rozgrywającego, natomiast Hassani Gravett bardzo nam dzisiaj pomógł – 6 zbiórek, 4 asysty. Mamy bardzo duże pole do poprawy, jeżeli chodzi o naszą grę.

Oliver Vidin: Mecz w pierwszej połowie był dobry, kontrolowany z naszej strony zarówno w obronie, jak i w ataku. Pierwsza kwarta 21 punktów, w drugiej 24. Chwilami nasza obrona była na bardzo dobrym poziomie, lecz tak jak Kuba powiedział, ciężko się gra bez rozgrywającego.

Druga połowa, wszyscy widzieliśmy, Olek Wiśniewski oraz Łukasz Kolenda ulegli kontuzji. Łukasza zaczęło boleć zdrowe kolano. Od tego momentu zostaliśmy faktycznie bez rozgrywającego, a tylko z Gravettem. Z początku atak wyglądał nawet nieźle, jednak później, gdy zaczęła palić się nam “czerwona lampka”, powstał istny bałagan. Dobra obrona nie była zła, nie ma łatwych rzutów. Na końcu rzeczywiście ta koncentracja spadła. Jeszcze wiele meczy przed nami w tym sezonie, będziemy teraz rozbijać głowy i wyciągać wnioski po każdym spotkaniu. Nasza liga jest taka, że każdy może wygrać z każdym. Możemy się cieszyć i jedziemy dalej.

Czy są informację o planowanym powrocie Jawuna Evansa do gry?

Oliver Vidin: Nie chcę mówić, że na 100%, bo w życiu nic się nie dzieje na 100%, ale na 90% będzie gotowy do gry w pierwszym meczu EuroCup z Mincidelice JL Bourg en Bresse. To będzie bardzo trudny mecz, musimy być skupieni na to spotkanie. To jest drużyna, która gra na bardzo dobrym poziomie. Z pewnością będziemy tam potrzebować naszych rozgrywających.

Tagi: Jakub NiziołOBLOliver VidinOrlen Basket LigaTauron GTK GliwiceWKS Śląsk Wrocław - koszykówka