Wznieść się wyżej niż Sokół

0

Pora na kolejne wyzwanie TBS Śląska II Wrocław! Tym razem  starcie z rywalem z najwyższej półki – do Kosynierki zawita Rawlplug Sokół Łańcut, lider Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. Początek meczu w piątek o 18:00.

Młodzieżowcy w meczu inaugurującym sezon pokonali Księżaka Łowicz 92:88. Było wiele nerwów, było wiele emocji, ale dzięki zwycięstwu podchodzimy do następnego meczu w jeszcze bardziej bojowych nastrojach. Takie podbudowanie będzie bardzo istotne w spotkaniu przeciwko Sokołowi. Nasz piątkowy przeciwnik okupuje bowiem fotel lidera tabeli – w swoim pierwszym meczu rozgromił Nysę Kłodzko 95:52. Goście zbudowali – jak co roku – bardzo silny zespół i było to widoczne od początku spotkania. W Kłodzku już po pierwszej kwarcie prowadzili 20:6 (!), a w kolejnych minutach tylko powiększali swoje prowadzenie.

Żółto-czarni świetnie rozgrywają piłkę po obwodzie i doprowadzają do pewnych rzutów. Zadaniem podopiecznych Jerzego Chudeusza i Tomasza Jankowskiego będzie więc przede wszystkim rozpracowanie ich podań i dokładne utrzymanie swojego obrońcy. Kto zatem może być największym zagrożeniem? Sądząc po ostatnim meczu można śmiało wskazać Filipa Małgorzaciaka, jedną z gwiazd zaplecza ekstraklasy, która po roku w Słupsku wróciła do Sokoła. Podopieczny Dariusza Kaszowskiego zdobył 20 punktów, z czego aż 4 razy trafiał zza łuku. Obok niego należy również wyróżnić Bartłomieja Karolaka i jego 16 oczek (również 4 trójki). Łącznie w pierwszym spotkaniu goście trafili 18 razy z dystansu przy 60% skuteczności. Kluczowa będzie zatem gra naszych obwodowych – Kacpra Gordona i Aleksandra Leńczuka.

W tym momencie można zaznaczyć, że goście prawdopodobnie skupią się właśnie na wyłączeniu z gry Gordona (przypomnijmy, w poprzednim meczu 22 punkty i 7 asyst). To powinno odsłonić innych, np. Tomasza Żeleźniaka czy Kacpra Marchewkę, którzy również potrafią „ukłuć” z dystansu. Aby pokonać tak wymagającego przeciwnika, jakim niewątpliwie jest Sokół, każdy z Trójkolorowych musi jednak dać z siebie 100%.

Duże znaczenie, oprócz skuteczności naszej wyjściowej piątki, będą mieli rezerwowi. Ich wkład może okazać się kluczowy w ostatecznym rozrachunku. Goście władają niezwykle „głęboką” ławką i każdy zawodnik może zostać zastąpiony jego niewiele odstającym umiejętnościami zmiennikiem. Liczymy na wasz doping, który zagrzeje naszych młodzieżowców do walki. Bądźcie z nami w Kosynierce w piątek o 18:00! Hej Śląsk!

Udostępnij:

Tagi: kosynierkaSokół ŁańcutSuzuki 1. LigaTBS ŚląskTBS Śląsk II Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

2 + czternaście =