Po przerwie reprezentacyjnej przyszła pora na dalsze zmagania na pakietach ORLEN Basket Ligi i BKT EuroCupu. WKS Śląsk Wrocław wyruszył do Słowenii, gdzie w ostatniej kolejce pierwszej rundy zmierzyć się z Cedevitą Olimpiją Lublana.
Podsumowując przerwę na kadry mieliśmy trzech przedstawicieli: trener Ainars Bagatskis i jego Ukraina dwukrotnie zwyciężyła swoje mecze kwalifikacyjne. Tego samego nie może powiedzieć Ajdin Penava i jego Bośnia – drużyna z Bałkanów najpierw uległa Turkom, a następnie po wyrównanym starciu reprezentacji Serbii. Na koniec przenieśmy się za ocean – Dominikana z Angelem Nunezem dwukrotnie mierzyła się z Meksykiem. W pierwszym starciu wygrała ekipa z wyspy, natomiast w rewanżu w Santo Domingo górą byli meksykanie.
Wracając do tego co nas czeka – Trójkolorowi grają powyżej oczekiwań wszystkich kibiców w tegorocznym młodszym bracie Euroligi mając bilans 4:4. Nasi rywale także weszli w ten sezon znakomicie: lepszy rezultat +/- i sześć zwycięstw przy dwóch porażkach sprawia, że do tego pojedynku przystąpią z pozycji lidera grupy A. Mało tego – w mocnej lidze adriatyckiej są wiceliderem grupy B z bilansem 6:1. Tuż przed przerwą Słoweńcy pokonali między innymi Euroligową Crvene Zvezde Belgrad 87:86.
Liderem zespołu ze stolicy jest reprezentant Słowenii na ostatnim EuroBaskecie Aleksej Nikolić. Obwodowy obecnie w samym EuroCupie zdobywa średnio ponad 15 punktów i blisko cztery asysty. Drugim w tej klasyfikacji jest amerykański rozgrywający Umoja Gibson – autor blisko 15 punktów i pięciu asyst na mecz. Ofensywny tercet obwodowych uzupełnia DJ Stewart i jego 14,5 punktu i ponad cztery zbiórki. W strefie podkoszowej króluje Thomas Kennedy z siedmioma zbiórkami na spotkanie. Warto także wspomnieć o innych nazwiskach, na które pomimo mało oszałamiających średnich trzeba zwrócić uwagę. Do takich należy chociażby były reprezentant Grecji Nikos Chougkaz, Chorwat David Skara, Amerykanin Joseph Girard, który w lidze litewskiej w zeszłym sezonie w 35 spotkaniach notował aż 21 punktów na mecz! Do tego dodajmy jeszcze Jakę Blazicia i jego imponujące CV: Crvena Zvezda, Barcelona, Baskonia.
To spotkanie zostanie rozegrane 4 grudnia o godzinie 18:30 w Arenie Stozice w Lublanie. Transmisja na Polsacie Sport Premium 1.







































