W Lublinie o przełamanie

0

W 6. kolejce Orlen Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe ze Startem Lublin. Wrocławianie powalczą o przełamanie i trzecie ligowe zwycięstwo. 

Rozczarowujące wyniki w ostatnich tygodniach sprawiły, że koszykarze WKS-u znajdują się na złej pozycji w rozgrywkach ligowych oraz w EuroCupie. W Orlen Basket Lidze ich bilans wynosi 2:3, natomiast w EuroCupie już 0:4. Wydawało się, że po przegranym, choć całkiem solidnym występie z Anwilem Włocławek gra zaczyna wyglądać lepiej, jednak spotkanie z Arisem Saloniki wyglądało bardzo słabo. Wrocławianie przegrali 63:80 i wyglądali bardzo słabo, szczególnie w drugiej połowie. 

Okazja na przełamanie przychodzi już po dwóch dniach, jednak zadanie wcale nie będzie proste. WKS zmierzy się z Polski Cukier Startem Lublin. Zespół ten rozpoczął sezon od czterech zwycięstw i tylko jednej porażki. W meczach we własnej hali zespół trenera Artura Gronka zgarnął komplet trzech zwycięstw. 

Na początku sezonu Start ma dwóch liderów jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Liam O’Reilly zdobywa średnio 18 punktów na mecz, natomiast Jabril Durham jest tylko minimalnie gorszy i jego średni dorobek jest na poziomie 17.8 pkt. W składzie lublinian znajdziemy także znanych z występów w polskiej lidze Barreta Bensona i Treya Wade’a oraz byłego zawodnika WKS-u, Jakuba Karolaka. 

W poprzednim sezonie oba spotkania między tymi drużynami zakończyły się zwycięstwami Śląska. We Wrocławiu Trójkolorowi wygrali po dogrywce 91:84, natomiast w Lublinie zwycięstwo było już bardzo wyraźne (70:100). 

Początek spotkania Start – Śląsk o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Extra. 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

9 + 3 =