VI Memoriał Adama Wójcika [Informacje]

0

12 i 13 września we wrocławskiej Hali Orbita odbędzie się VI Memoriał Adama Wójcika! W turnieju wezmą udział WKS Śląsk Wrocław, Hapoel Tel Awiw, Prometey i King Szczecin. 

Zanim rozpoczniemy zmagania w Orlen Basket Lidze i EuroCupie w sezonie 2023/24 weźmiemy udział w VI Memoriale Adama Wójcika. Turniej tradycyjnie już odbędzie się bezpośrednio przed startem sezonu i będzie znakomitą okazją dla uczestników do sprawdzenia swojej formy. W tym roku memoriał upamiętniający legendę polskiej koszykówki będzie bardzo mocno obsadzony. 

W Hali Orbita zobaczymy między innymi obecnych mistrzów Polski, czyli drużynę King Szczecin. W czerwcu szczecinianie walczyli ze Śląskiem o złoty medal i ta walka zakończyła się dla nich zwycięsko. We wrześniu zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego ponownie pojawi się we Wrocławiu podczas VI Memoriału Adama Wójcika.

Oprócz mistrza Polski na memoriale będziemy również gościć aktualnego wicemistrza Izraela, Hapoel Tel Awiw. Zespół ten rywalizował ze Śląskiem w poprzednim sezonie w fazie grupowej EuroCupu i oba spotkania zakończyły się wygraną zespołu z Tel Awiwu. Hapoel toczył zaciętą walkę o mistrzostwo Izraela z euroligowym Maccabi, jednak musiał uznać wyższość rywala, który zwyciężył w serii 2:1. W nadchodzącym sezonie Hapoel ponownie zagra w EuroCupie. 

Stawkę uzupełni rewelacja poprzedniego sezonu EuroCupu, ukraińskie Prometey. Zespół ten imponował od początku poprzedniego sezonu i ostatecznie dotarł aż do półfinału, gdzie uległ Turk Telekom Ankara 74:76. Prometey zagra w EuroCupie również w nadchodzącym sezonie, a memoriał będzie jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem tych rozgrywek (4 października). 

Informacje o harmonogramie meczów VI Memoriału Adama Wójcika pojawią się w osobnym komunikacie. 

Tagi: adam wójcikHapoel Tel Awiwking szczecinPrometeyVI Memoriał Adama WójcikaWKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

dwadzieścia − siedemnaście =