Robert Skibniewski ponownie w Śląsku!

0

Robert Skibniewski, który jako zawodnik w barwach Trójkolorowych rozegrał 11 sezonów, po dwóch latach wraca do drużyny WKS-u w nowej roli. Popularny „Skiba” do końca sezonu będzie pełnił rolę asystenta trenera Urlepa. Witamy ponownie i trzymamy kciuki! 

Roberta Skibniewskiego śmiało można zaliczyć do grona prawdziwych legend koszykarskiego Śląska Wrocław. W barwach Trójkolorowych rozegrał w sumie 11 sezonów, zdobywając trzy medale mistrzostw Polski (złoty – 2002, srebrny – 2004, brązowy – 2003), trzy Puchary Polski oraz kilka medali w rozgrywkach młodzieżowych. Był także wicemistrzem Polski z PGE Turowem Zgorzelec (2008) oraz zdobył Puchar Polski z Polpharmą Starogard Gdański (2009). Trzykrotnie wystąpił w Meczu Gwiazd PLK i wiele lat grał w reprezentacji Polski, z którą czterokrotnie wziął udział w Mistrzostwach Europy.  Z sukcesami występował również na parkietach Czech i Słowacji.

Swoją trenerską karierę „Skiba” także zaczynał w Śląsku, gdzie w sezonie 2018/2019 łączył występy na parkietach 1. Ligi z rolą asystenta trenera Radosława Hyżego. Następnie jako pierwszy szkoleniowiec prowadził Polpharmę Starogard Gdański i czeski BK Ołomuniec. Teraz Robert będzie pomagał trenerowi Urlepowi, pod wodzą którego… stawiał pierwsze kroki w zawodowym baskecie.

Skibniewski na stanowisku asystenta zastąpi Wojciecha Zeidlera, któremu dziękujemy za współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Hej Śląsk!

Udostępnij:

Tagi: 7DAYS EuroCupasystent treneraeblenerga basket ligaEuroCupplkrobertrobert skibniewskiskibniewskiśląsktransfertrenerwksWKS Śląsk Wrocławwrocławwzmocnienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

20 − 4 =