Kto zgarnie złoto? Drabinka Playoff 2026!

0

Wczoraj poznaliśmy wszystkie drużyny, które wezmą udział w walce o medale ORLEN Basket Ligi w sezonie 2025/2026.

Pewne swoich przeciwników w ćwierćfinałach były już ekipy z Trójmiasta, Dzików Warszawa oraz Śląska Wrocław. Po 30 kolejkach z trzeciego miejsca do walki w 1/4 finału przystąpi zespół Trójkolorowych, który zmierzy się z AMW Arką Gdynia. Z kolei w parze 4–5 rywalizować będą Dziki Warszawa i Energa Trefl Sopot.

Do piątku i niedzieli (9–11 maja) na swoich przeciwników czekały King Szczecin oraz Legia Warszawa. W turnieju play-in ostatecznie z siódmego miejsca awansował ORLEN Zastal Zielona Góra, natomiast ostatnie miejsce w fazie play-off wywalczył MKS Dąbrowa Górnicza. Z walką o play-offy pożegnały się Stal Ostrów Wielkopolski oraz Anwil Włocławek.

Pierwsze spotkania zaplanowano na 13 maja — tego dnia rozegrane zostaną mecze par King Szczecin – ORLEN Zastal Zielona Góra oraz Śląsk Wrocław – AMW Arka Gdynia.

Tagi: drabinkaOrlen Basket Ligaplay-off 2026

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

czternaście − 8 =