III Memoriał Adama Wójcika – nowa data, format i zespoły!

0

III Memoriał Adama Wójcika już w przyszłym tygodniu! Impreza potrwa trzy dni (17-19 września), a weźmie w niej udział siedem zespołów, w tym trzy drużyny Śląska Wrocław. Do Wrocławia przyjedzie między innymi słowacki BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. Bilety już w sprzedaży.

Jak co roku, tak i tym razem, chcemy w najlepszy możliwy sposób oddać hołd zmarłemu na białaczkę legendarnemu zawodnikowi Śląska Wrocław i reprezentacji narodowej. Pierwotnie III Memoriał Adama Wójcika miał odbyć się w sierpniu, lecz niestety sytuacja epidemiologiczna (przypadki zarażenia koronawirusem w drużynie WKS-u) pokrzyżowała nasze plany. Nie wyobrażaliśmy sobie jednak odwołania turnieju, więc w ostatnich tygodniach pracowaliśmy nad nowym formatem wydarzenia. Teraz z przyjemnością możemy ogłosić, że tegoroczny Memoriał potrwa nie jeden, a trzy dni i weźmie w nim udział pięć zespołów.

Tak jak pisaliśmy przed miesiącem, w tym roku zrezygnowaliśmy z wymogu, by w Memoriale brały udział byłe kluby Adama Wójcika – ze względu na desynchronizację lig europejskich wiele drużyn jest dalekich od skompletowania składu, który mogłyby wystawić do gry w turnieju. Zagranicznym gościem Memoriału będzie więc w tym roku BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, który ma w nadchodzącym sezonie walczyć o Mistrzostwo Słowacji, a podczas turnieju zagra dwa spotkania z pierwszą drużyną Śląska Wrocław. Oprócz słowackiego zespołu na Memoriale wystąpią także Górnik Trans.eu Wałbrzych i TS Wisła Kraków, które będą rywalizować z TBS Śląskiem II Wrocław oraz Gimbasket Wrocław.

Pierwszego, głównego dnia Memoriału – w czwartek, 17 września – zapraszamy na dwa mecze do hali Orbita. O 17:30 TBS Śląsk II Wrocław zmierzy się z Górnikiem Wałbrzych, a o 20:00 ekstraklasowa drużyna WKS-u zagra z BK Spišská Nová Ves. Na pierwszy dzień Memoriału będzie obowiązywał jeden rodzaj biletu w cenie 10 złotych, bez podziału na wejściówki ulgowe i normalne. Naturalnie wstęp na wydarzenie mają też wszystkie osoby, które zdecydują się na kupno karnetu na nowy sezon. Sprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem serwisu abilet.pl – nie ma możliwości stacjonarnego zakupu biletu przed meczem ze względu na obowiązujące przepisy.

Kolejne dwa dni Memoriału odbędą się w hali Kosynierka – w piątek, 18 września, o 15:30 pierwsza drużyna Śląska zagra rewanżowe spotkanie z BK Spišská Nová Ves, następnie o 18:30 III drużyna WKS-u podejmie na parkiecie Gimbasket Wrocław. Dzień później o 12:00 TBS Śląsk II Wrocław zmierzy się z TS Wisłą Kraków. Wstęp na mecze w Kosynierce będzie wolny – osoby z karnetem na sezon 2020/2021 mają zapewnione wejście w dowolnym momencie trwania imprezy, natomiast pozostali kibice będą wpuszczani na imprezę do osiągnięcia górnego limitu 299 osób.

W obu dniach trwania imprezy kibice będą musieli zajmować swoje miejsca na trybunach w tzw. szachownicę, każdy z nich będzie też zobowiązany do zakrycia swoich ust i nosa – podobnie jak w przypadku meczów Energa Basket Ligi. By zminimalizować ryzyko epidemiologiczne, postanowiliśmy zrezygnować w tym roku z tradycyjnych wydarzeń towarzyszących, takich jak występy muzyczne, konkursy w przerwach, możliwość zostania honorowym dawcą krwi czy też zapisania się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Wierzymy jednak, że pomimo wszystkich zawirowań czeka nas trzydniowe święto koszykówki i wiele sportowych emocji z waszym licznym udziałem. Do zobaczenia! Hej Śląsk!

Plan Memoriału:

Czwartek, 17 września, hala Orbita:

17:30 – TBS Śląsk II Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych
20:00 – WKS Śląsk Wrocław – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

Piątek, 18 września, hala Kosynierka:
15:30 – WKS Śląsk Wrocław – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

18:30 – WKS Śląsk III Wrocław – Gimbasket Wrocław

Sobota, 19 września, hala Kosynierka:
12:00 – TBS Śląsk II Wrocław – TS Wisła Kraków

 

III Memoriał Adama Wójcika został dofinansowany przez Gminę Wrocław.

Tagi: 20203adamadamabiletydataformatIIIinformacjainformacjemawmemoriałnowywójcikwójcikawrzesieńzespoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

19 − 8 =