Drużyna i pracownicy po badaniach

0

Informujemy, że po tym, jak jeden z naszych zawodników uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, testom niezwłocznie poddani zostali także pozostali zawodnicy, sztab trenerski i pracownicy klubu. Poza wspomnianym zawodnikiem, wszyscy uzyskali negatywne wyniki testu na obecność koronawirusa. Osoby, którym Główny Inspektorat Sanitarny zalecił dalszą izolację, pozostają w niej i czekają na następne wytyczne. Treningi pierwszej drużyny obecnie prowadzone są online, a zaistniała sytuacja nie zakłóca pracy biura. Będziemy się stosować do dalszych zaleceń GIS-u po negatywnych wynikach testów.

Równolegle testy przeprowadzono trzem graczom, którzy przylecieli do Wrocławia ze Stanów Zjednoczonych w ubiegły weekend. Jeden z nich niestety także uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Zawodnik również przebywa na kwarantannie i stosuje się do wszystkich zaleceń GIS-u.

Oba przypadki zakażeń należy absolutnie rozdzielić. Zawodnik, który przyleciał ze Stanów, nie miał styczności z nikim w klubie i nie zakłóci to jego funkcjonowania.

Jednocześnie informujemy, że najbliższe sparingi przeciwko Basket Brno (piątek, 14 sierpnia) i Turi Svitavy, niedziela, 16 sierpnia) zostały odwołane.

Tagi: covid-19koronawirusoświadczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz

siedemnaście − czternaście =