Śląsk zagra o Superpuchar Polski 2024! [RELACJA]

0

Koszykarski Śląsk Wrocław pokonał w Radomiu Legię Warszawa 77:70 i zagra w finale Superpucharu Polski 2024.

Wrocławianie mocno weszli w mecz za sprawą dwóch wsadów środkowych – Adriana Boguckiego i Reggiego Lyncha, a także trójek Isaiah Whiteheada (14:5). Następnie Legioniści zabrali się za odrabianie strat i po trójce Dominika Grudzińskiego było już 19:17. Ostatecznie za sprawą dobrej obrony Śląska pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem 22:20.

Świetne zawody rozgrywał tego wieczoru wcześniej wspomniany Whitehead – na start drugiej części gry zanotował skuteczną trójkę oraz udany wjazd pod kosz. Następnie popisowym zwodem zameldował się Jeremy Senglin i po trzech minutach Trójkolorowi utrzymywali czteropunktową przewagę. Trzy kolejne minuty to dobra gra warszawian i konieczność wzięcia przerwy przez trenera Miodraga Rajkovicia (29:28). Po powrocie na boisko zza łuku trafił Angel Nunez. Zawodnicy trenera Ivicy Skelina również nie pozostawali dłużni i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (32:34). Odrabianie strat rozpoczął Isaiah Whitehead trafiając kosmiczną trójkę z ponad ośmiu metrów. Po pierwszej połowie Śląsk prowadził 45:40.

W drugą partię dobrze wszedł Reggie Lynch, który trafił dwa ważne rzuty z pomalowanego. Na duży plus zasługuje również Kenan Blackshear, który bardzo dobrze pokazywał się w obronie, o czym świadczy ponad 10 zbiórek, w tym wyrwana piłka i asysta do wbiegającego Adriana Boguckiego, który zakończył agresywnym wsadem. Następnie Jeremy Senglin trafia za trzy punkty i wrocławianie mieli już 12 punktów przewagi. Trzecia kwarta zakończyła się +11 na korzyść zawodników trenera Rajkovicia.

Początek decydującej części spotkania to koncert wrocławskiego giganta – Adrian Bogucki rozpoczął czwartą kwartę dwoma akcjami pod koszem oraz skutecznym blokiem. Kolejne minuty to pogoń Legii i nieskuteczność z linii rzutów wolnych. Na kilka minut przed końcem rywalom udało się dogonić wrocławian na cztery punkty. Całą sytuację rozładował Isaiah Whitehead trafiając za trzy i zamykając mecz. Końcowa syrena i Trójkolorowi mogli się cieszyć z awansu do finału Superpucharu Polski 2024.

WKS Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 77:70 ( 22:20; 23:20; 19:13; 13:17)