Ruszyły przygotowania do sezonu

0

W poniedziałek rozpoczęły się treningi pierwszej drużyny, która za niecałe dwa miesiące rozegra pierwsze ligowe spotkanie.

W okresie przygotowawczym Trójkolorowi rozegrają 8 sparingów, a potem jako gospodarz wystąpią w II Memoriale Adama Wójcika. Na początek Śląsk w trzech meczach wyjazdowych zmierzy się z WKK Wrocław, Górnikiem Trans.eu Wałbrzych i Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Następnie do hali Orbita przyjadą PGE Spójnia Stargard oraz wspomniana Stal. W sierpniu Wojskowi zagrają w Gliwicach z GTK oraz u siebie, dwukrotnie z czeskim BK JIP Pardubice. Pełen plan przygotowań do nadchodzącego sezonu wygląda następująco:

23 sierpnia (piątek) – WKK Wrocław (wyjazd)

24 sierpnia (sobota) – Górnik Trans.eu Wałbrzych (wyjazd)

26 sierpnia (poniedziałek) – Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (wyjazd)

30 sierpnia (piątek) – PGE Spójnia Stargard (dom)

31 sierpnia (sobota) – Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (dom)

7 września (sobota) – GTK Gliwice (wyjazd)

13 września (piątek) – BK JIP Pardubice (dom)

14 września (sobota) – BK JIP Pardubice (dom)

20-22 września (piątek-niedziela) – II Memoriał Adama Wójcika (dom)

– Zawsze powtarzałem, że moim celem, a właściwie marzeniem, jest zapełnienie hali kibicami. Liczę więc na wsparcie fanów podczas meczów ligowych oraz memoriałowych. Chciałbym, żeby w trakcie sezonu atmosfera w Orbicie wróciła do tej z lat świetności, a drużyna grała ciekawą koszykówkę – najlepiej zarówno efektowną, jak i efektywną. Przygotowania do sezonu mogą być nieco zakłócone chociażby poprzez obecność Mathieu Wojciechowskiego na zgrupowaniu kadry Polski. Zawsze są to jednak niedogodności, na które godzimy się dla wspólnego dobra zawodnika, reprezentacji i klubu. Pozostali zawodnicy w przyszłym tygodniu już zameldują się we Wrocławiu, co jest dla nas bardzo ważną informacją – mówi Andrzej Adamek, trener Śląska Wrocław i świeżo upieczony srebrny medalista Mistrzostw Europy U-18 dywizji B z reprezentacją Polski.

Wszystkie sparingowe mecze domowe Śląsk Wrocław rozegra w Hali Orbita. Z wyjątkiem II Memoriału Adama Wójcika będą one zamknięte dla kibiców. Jednakże, osoby, które zakupią karnety na mecze ligowe Śląska w sezonie 2019/2020, będą mogły zobaczyć drużynę WKS-u we wszystkich wrześniowych sparingach. Szczegóły dotyczące kupna karnetów pojawią się połowie sierpnia.

Udostępnij:

Tagi: adamaadamekdziewagabińskikonferencjamemoriałplanyplkprzygotowaniaśląsksparingiwójcikawrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój komentarz

one × 5 =