Oświadczenie Klubu

0

W związku z publicznymi wypowiedziami Pana Kamila Łączyńskiego (w programie pt. „Poranek z Polsatem Sport” z dnia 03.04.2020, cytowane na portalach Polskikosz.pl oraz Sport.pl) godzącymi w dobre imię Klubu, Zarząd Śląsk Wrocław Basketball S.A. z siedzibą we Wrocławiu oświadcza, co następuje:

  1. Zapisy kontraktu Pana Kamila Łączyńskiego ze spółką Śląsk Wrocław Basketball S.A. zezwalały Klubowi na rozwiązanie umowy już 7.03.2020, czyli po wyjazdowym meczu
    z zespołem Trefl Sopot. Rozumiejąc sytuację wywołaną ogólnoświatową pandemią i doceniając zaangażowanie Pana Kamila Łączyńskiego w wyniki drużyny Śląska Wrocław w sezonie 2019/2020 zdecydowaliśmy się na zakończenie współpracy (jednorocznego kontraktu) z Zawodnikiem w dniu zakończenia sezonu 2019/2020 czyli dopiero 17.03.2020.
  2. Zgodnie ze złożoną przez Klub deklaracją zawartą w oświadczeniu o rozwiązaniu kontraktu z Panem Kamilem Łączyńskim, 31.03.2020 zapłaciliśmy ostatnią transzę należnego Zawodnikowi wynagrodzenia za sezon 2019/2020 przyjmując datę jego zakończenia na 17 marca 2020 roku.
  3. W sezonie 2019/2020 Klub terminowo wywiązał się ze wszystkich zobowiązań finansowych wobec Pana Kamila Łączyńskiego.
  4. Wzywamy Pana Kamila Łączyńskiego do zaprzestania działań godzących w dobre imię zarówno Klubu, który jeszcze niedawno reprezentował, jak i jego sponsorów, dzięki którym mogliśmy zbudować zespół, który po latach przerwy z powodzeniem występował na parkietach Energa Basket Ligi i miał realne szanse na sukces w postaci awansu do fazy play-off rozgrywek.
  5. Z całą mocą pragniemy zaznaczyć, że doceniamy wkład Pana Kamila Łączyńskiego w wyniki Klubu w sezonie 2019/2020 i jesteśmy wdzięczni za to, w jaki sposób przyczynił się do budowania marki jaką jest Śląsk Wrocław. Wyrażamy przy tym nadzieję, że Zawodnik zaprzestanie wygłaszania poglądów rażąco krzywdzących dla Klubu i, co równie istotne, pozbawionych podstaw prawnych i faktycznych, dzięki czemu nie przekreśli dobrych relacji jakie wiązały go dotychczas z Klubem.

Zarząd Śląsk Wrocław Basketball S.A.

Udostępnij:

Tagi: basketballkamilłączyńskioświadczenieśląskwrocławwypowiedzizarząd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój komentarz

eighteen + five =