Jan Wójcik wygrywa LOTTO Konkurs Wsadów!

0

Jan Wójcik zwycięzcą LOTTO Konkursu Wsadów organizowanego podczas turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski w Lublinie! Zawodnik Śląska Wrocław w rundzie finałowej założył koszulkę swojego Taty, śp. Adama Wójcika, który wygrywał te zawody w 1994 i 1995 roku.

W pierwszej rundzie Jan zdobył 96 na 100 możliwych punktów i zajął 2. miejsce ex aequo z Thomasem Davisem, a najlepszy wynik (98 punktów) uzyskał Darious Moten (98 punktów). Czwarte miejsce z wynikiem 94 punktów zajął inny koszykarz WKS-u, Elijah Stewart. W rundzie finałowej nasz zawodnik założył oryginalną koszulkę Śląska Wrocław sprzed lat, w której występował niegdyś jego ojciec, śp. Adam Wójcik. Dwie bardzo efektowne próby pozwoliły mu uzyskać kapitalny wynik 98 punktów i zdecydowanie wyprzedzić Davisa (93 punkty) i Motena (86 punktów).

– Bardzo się cieszę, że mogłem wygrać konkurs wsadów w tym samym miejscu, co mój Tato przed laty. Chciałem, by ludzie poczuli te same emocje, co ponad dwadzieścia lat temu i mam nadzieję, że mi się to udało. Wierzę, że Tato oglądał mnie z góry i trzymał za mnie kciuki – komentował na gorąco tuż po konkursie Jan Wójcik.

Tuż po LOTTO Konkursie Wsadów odbył się Aerowatch Konkurs Rzutów Za 3 Punkty, w którym Śląsk Wrocław reprezentował Elijah Stewart. Amerykanin w pierwszej rundzie uzyskał 16 punktów na 30 możliwych – tyle samo, co Michał Kolenda. Zawodnik WKS-u w dogrywce okazał się minimalnie lepszy od koszykarza Trefla i tym samym awansował do finału. W nim powtórzył swój wynik, co pozwoliło mu uplasować się na 2. miejscu za Martinsem Laksą ze Startu Lublin (21 punktów). Trzecie miejsce zajął Jakub Karolak (13 punktów).

Gratulujemy świetnych występów naszym zawodnikom – to była przyjemność oglądać was w akcji! Hej Śląsk!

Tagi: Aerowatch Konkurs Rzutów Za 3 Punktyeblelijah stewartenerga basket ligaJan Wójcikkonkurs wsadówLOTTO Konkurs Wsadówplkśląskśląsk wrocławsuzuki puchar polskiwkswójcikwrocław