Emocje do ostatnich sekund i przegrana w Krakowie!

0

W 18 kolejce Suzuki 1.lidze mężczyzn podopieczni Wojciecha Bychawskiego wzięli rewanż za porażkę w pierwszej rundzie i wygrali ze Śląskiem 63:59. Na kilka minutdo końca koszykarze AZG AGH Kraków prowadzili różnicą 10 punktów, ale dobra gra wrocławian doprowadziła do emocjonującej końcówki.

W pierwszej piątce Trójkolorowych na parkiecie pojawili się Wiśniewski, Góreńczyk, Leńczuk, Bereszyński
i Korman. Początkowe fragmenty meczu nie wskazywały, że wrocławianie będą mieli problemy z grą w ataku. Zaczęli od prowadzenia 5:0 i wydawało się, że będą kontrolować boiskowe wydarzenia.

Po słabszym początku gospodarze złapali wiatr w żagle i zaczęli odrabiać straty. Po punktach z kontry Szymona Sobiecha na tablicy wyników mieliśmy 14:8 dla AZS-u i trener Grygowicz wziął czas, a na parkiecie zameldował się nieobecny w ostatnich spotkaniach, powracający po kontuzji Sebastian Bożenko. Tego dnia byliśmy jednak słabo dysponowani w ataku i na przerwę schodziliśmy przegrywając 36:22.

W drugich dwudziestu minutach nasza gra wyglądała już dużo lepiej. Zaczęliśmy łapać kontakt z rywalem
i przy stanie 55:46 dla AZS-u run 8:0 (punktowali Wiśniewski, Bereszyński, Leńczuk) doprowadził do nerwowej i wyrównanej końcówki. Na minutę przed końcem weteran pierwszoligowych parkietów, Paweł Zmarlak trafił za trzy punkty i tych strat nie byliśmy już w stanie odrobić.

W naszym zespole należy wyróżnić Aleksandra Wiśniewskiego, który zanotował na swoim koncie 13 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty i Sebastiana Bożenkę z 13 punktami i 6 wymuszonymi faulami rywali.

Kolejne spotkanie ligowe naszego zespołu odbędzie się 15.01.2023 w Lublinie, o godzinie 20:00.