Otworzyć rok z przytupem!

0

Czas na pierwszy mecz w nowym roku. Koszykarze Śląska rok 2022 rozpoczną od hitowego starcia w Hali Stulecia. W meczu 17. kolejki Trójkolorowi zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski. Początek spotkania w sobotę o 19:00; transmisja w Polsacie Sport Extra.

Stal na początku sezonu nie wyglądała najpewniej, dość szybko notując dwie pierwsze porażki. Z biegiem czasu drużyna prezentowała się już jednak coraz lepiej. W ostatnich dwóch miesiącach ostrowianie przegrali zaledwie jedno spotkanie. W listopadzie niespodziewanie ulegli w Radomiu HydroTruckowi 78:83. Od tej pory wygrali trzy kolejne mecze, odpowiednio z Polski Cukier Pszczółka Startem Lublin, Asseco Arką Gdynia oraz w ostatniej kolejce z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz. W starciu z Astorią podopieczni Igora Milicicia przez długi czas nie mogli być pewni wygranej, aczkolwiek punkty Anderssona w ostatnich sekundach przypieczętowały kolejną wygraną drużyny. Tym samym Stal może się pochwalić bilansem 12-4, który aktualnie daję drugą pozycję w tabeli.

Mistrzowie Polski rywalizowali w tym sezonie również w Lidze Mistrzów FIBA, lecz po porażce z Pinar Karsiyaka, finalistą ubiegłego sezonu, odpadli z tych rozgrywek w zeszłym tygodniu. W sumie z sześciu meczów drużyna wygrała w Lidze Mistrzów zaledwie jedno spotkanie z Hapoelem Jerusalem. W tym sezonie w zespole z Ostrowa Wielkopolskiego widać ogromną dysproporcje pomiędzy grą Polaków a obcokrajowców. Zdecydowaną większość punktów w każdym meczu zdobywają zawodnicy zza granicy, w szczególności Amerykanie. Najlepiej prezentują się James Palmer Jr. (średnio 17,2 pkt. na mecz) oraz Kobi Jordan Simmons (15,5 pkt.). Wyróżniającymi zawodnikami są również Michael Young, James Florence oraz Trey Drechsel. Z Polaków najlepiej w drużynie spisuje się Damian Kulig.

Śląsk podobnie jak Stal z biegiem czasu coraz lepiej prezentował się w tym sezonie. Pierwszą rundę sezonu zasadniczego wrocławianie zakończyli przecież z pokaźną serią siedmiu wygranych meczów w Energa Basket Lidze. Każda seria niestety kiedyś się kończy. Nasza zakończyła się w poniedziałek zaraz po świętach, kiedy przegraliśmy w Hali Stulecia z wicemistrzem Polski Enea Zastalem BC Zielona Góra. Trójkolorowi świetnie weszli w to spotkanie. Już w pierwszej kwarcie prowadzili 15 punktami i przez większość czasu wydawało się, iż to właśnie gospodarze zapiszą kolejne zwycięstwo. W drugiej połowie goście jednak sukcesywnie odrabiali straty, dzięki czemu do końca oglądaliśmy pasjonującą walkę o wygraną. Po 40 minutach na tablicy mieliśmy remis, więc o losach meczu zadecydować musiała dogrywka. W niej koszykarze Śląska byli niestety mocno nieskuteczni. Zastal z kolei trochę lepiej wykorzystał swoje ostatnie akcje i tym samym to zespół z Zielonej Góry mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

– Jesteśmy na fali wznoszącej, gramy coraz lepiej. Kolejne wygrane dodają nam pewności. Od przyjścia trenera Urlepa wygraliśmy siedem z dziewięciu meczów. Dzisiaj byliśmy bardzo blisko przeciągnięcia naszej serii i wejścia dobrze w drugą rundę, lecz niestety przegraliśmy. Mimo wszystko uważam, że końcówkę 2021 roku możemy uznać za duży plus – po ostatnim meczu powiedział Aleksander Dziewa.

W poniedziałek po raz kolejny oglądaliśmy w Hali Stulecia świetne widowisko. Na parkiecie oba zespoły zapewniły nam niesamowitych emocji, z kolei na trybunach kibice zarówno jednej jak i drugiej ekipy stworzyli świetną atmosferę. Liczymy, że podobnie będzie w starciu ze Stalą, choć oczywiście z korzystniejszym wynikiem dla Śląska. W sobotę WKS będzie chciał odczarować Halę Stulecia, która na razie po wielkim powrocie nie była dla zespołu zbyt szczęśliwa. Wierzymy jednak, że nasi koszykarze przy wsparciu kibiców w końcu przełamią się w tej hali i że w 2022 rok wejdą z przytupem! Hej Śląsk!