Zwyciężamy ze Startem II Lublin i obejmujemy prowadzenie w tabeli!

0

Za nami spotkanie 2. kolejki Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. Co by nie mówić, spotkanie specyficzne – zakończone zwycięstwem 118:55. Mecz ten nieco przypominał starcie z zeszłego sezonu z PGE Turowem Zgorzelec i oprócz ogólnego porównania znajdziemy tu jeszcze kilka podobieństw. Najważniejszą kwestią pozostaje fakt, że rezerwy Śląska obejmują prowadzenie w ligowej tabeli!

Do meczu z rezerwami Startu Lublin podchodziliśmy w roli faworyta spotkania. Dobiegały jednak głosy, że przyjezdni mają zostać wzmocnieni nazwiskami z drużyny ekstraklasowej co pozwoliłoby im na podjęcie rękawicy w starciu z naszymi rezerwami. Faktycznie pojawili się zawodnicy z pierwszej drużyny Startu, jednak na nic się to zdało. Rewelacyjnie spisujący się wrocławianie pokazali jaki drzemie w nich potencjał oraz, że przy odpowiednim połączeniu skupienia z dobrą defensywą można osiągnąć wiele.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando zawodników Śląska. Narzuciliśmy wysokie tempo gry, bardzo twarde warunki w defensywie i zaprocentowało to 23-punktowym prowadzeniem do przerwy. Po zmianie stron nasza gra wyglądała już tylko lepiej, rozkręcaliśmy się z minuty na minutę, a u lubinian gasł zapał w oczach. W całej drugiej połowie pozwoliliśmy rzucić gościom zaledwie 20 punktów.

Na wyróżnienie po naszej stronie zasługuje przede wszystkim cała drużyna. Stworzyliśmy monolit, którego nie da się łatwo złamać. Zaprezentowaliśmy ponownie świetną postawę w defensywie, dzięki czemu po dwóch kolejkach możemy się szczycić najszczelniejszą obroną w lidze (stracone zaledwie 107 pkt). Dodatkowo bardzo dobrze dzieliliśmy się piłką, czego efektem było aż 30 asyst! Kolejną dobrą wartością statystyczną było 20 przechwytów.

Zamykamy rozdział o nazwie “Start II Lublin” i już od dziś koncentrujemy się na hitowym starciu w ramach 3. kolejki. Po raz kolejny zagramy w Kosynierce, a naszym rywalem będzie drużyna Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Mając w pamięci nasze ostatnie starcia z Górnikiem, możemy zagwarantować, że emocji nie zabraknie.

Na spotkanie z Górnikiem zapraszamy w niedzielę 9.10 o godz. 18:00.

Tagi: Młodzi Gniewniśląsk ii wrocławstart ii lublinSuzuki 1. Liga Mężczyzn